Skip to Content

سردار فتوحی فرمانده سپاه الغدیر:

مردم در روز 9 دی با آگاهی، شناخت و معرفت به قرآن در میدان شرکت کردند+ گزارش تصویری از مراسم یادبود شهدای گمنام


در 9 دی 88 مردم به ولایت فقیه لبیک گفته و سیلی محکمی به استکبار زدند . شهدای ما حی و حاضرند. اگر مشکلی داشته باشیم آنها همه را حل می کنند.

به گزارش خبرنگار میبدخبر: به یاد هفتمین روز شهدای گمنامی که در حسینیه امیرچخماق یزد دفن شدند مراسمی در مسجد جامع یخدان از طرف ناحیه مقاومت بسیج میبد و پایگاه شهید شیرودی یخدان برگزار شد.

سخنران ویژه این مراسم سردار فتوحی فرمانده سپاه الغدیر یزد بود.

وی درباره دفن شهدای گمنام در حسینیه امیرچخماق گفت: شهدای گمنام در بهترین نقطه از یزد که خودشان انتخاب کرده بودند دفن شدند تا آنجا به میعادگاه عاشقان تبدیل شود.

فرمانده سپاه الغدیر یزد ادامه داد: شهدا از خطرات نترسیدند. به سمت خطر پیشتاز بودند. در خطرناک ترین نقطه این ها حضور داشته و از آن استقبال می کردند.

وی از شهدا به عنوان مردان بی نام و بی ادعا یاد کرد و خاطرنشان ساخت: آنها راضی نبودند کسی اسمشان را ببرد و امروز اگر در این دنیا تنها یک کشور امنیت دارد ایران است و آن هم به واسطه خون شهدای بی نام و بی ادعا است.

وی راه و حرکت و شهادت شهدا را همان راه امام حسین (ع) برای دین و اسلام دانست و تاکید کرد: شهدا کسانی هستند که هرگز صحنه های خطرناک را ترک نکردند. هرچه به خطر نزدیک تر می شدند شاداب و شکوفاتر می شدند. مردانه تر به جلو می رفتند.

وی در مورد مخالفت دفن شهدا در این 3 سال گفت: نقشه این بوده که نگذارند در کشور ایران به غیر از هخامنشیان، ساسانیان و ... چیزی از اسلام برای نسل آینده در معرض دید باشد. جهانگردان نمی آیند ساختمان و ... را ببینند. دنبال فرهنگ و تمدن یک کشور هستند. آنها به جاهایی می روند که میراث فرهنگی است، می بینند که انقلاب ما از انقلاب امام حسین است.

مخالفت ها ملت بیدار، شجاع و ولایت مدار استان یزد را بیدار کرد. آنها پشت سر علما حرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان میراث، قسمت پشت این حسینیه (بازار و ...) را به عنوان اثر میراث فرهنگی که می خواهد ثبت بشود و نه جلوی آن اضافه نمود: بهانه این بود که این اثر ثبت یونسکو نمی شود که همه اینها کلک و بهانه بود. پشت قضیه اینکه شهدا خاکسپاری نشوند ارتباط با آمریکا بود.

وی با اشاره به اینکه در 9 دی 88 مردم به ولایت فقیه لبیک گفته و سیلی محکمی به استکبار زدند گفت: شهدای ما حی و حاضرند. اگر مشکلی داشته باشیم آنها  همه را حل می کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم در روز 9 دی با آگاهی، شناخت و معرفت به قرآن در میدان شرکت کردند تصریح کرد: مردم از یک نفر حمایت می کنند و آن هم ولایت فقیه است. حادثه 9 دی یک جادثه به یاد ماندنی بود.

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.