Skip to Contentبه مناسبت فرارسیدن هفته معلم وگرامیداشت مقام معلم از مربیان و معلمان مهدهای کودک میبد تقدير شد.

به گزارش میبد خبر، «سید محسن فلاح» ريیس اداره بهزیستی شهرستان میبد در اين مراسم ضمن گرامیداشت هفته معلم و تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: مهدهای کودک بستر مناسبی برای وپرورش ورشدو شکوفایی خلاقیت و توانمندیهای فردی کودکان است. 

وی کار کردن با کودکان را بسیار سخت و دشوار خواند و افزود: کار کردن با کودکان دشوار اما تاثیر گذار است و برای آن که یک جامعه توسعه‌یافته داشته باشیم باید آموزش و تربیت نسل آینده را خوب انجام دهیم تا به هدف‌های مورد نیاز، دست یابیم. 

فلاح بعضی از مشکلات امروز جامعه را مربوط به دوران کودکی دانست و گفت: اگر امروز مشکلاتی در جامعه داریم قطعاً خیلی از آنها برمیگردد به مشکلات کودکان ما که شاید سال‌های سال است این قشر از جامعه رها شده‌اند و مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند. 

وی مهمترین آموزش را در مهدهای کودک مهارت زندگی و مهارت اجتماعی برشمرد و بیان کرد: ما به این اعتقاد نداریم که کودکان آموزش‌های کلاسیک ببینند بلکه  مهدهای کودک  باید فضای شاد برای بازی و فعالیت کودکانه باشد و در آن فضا استعدادهای آنها در قالب بازی شکوفا شود و در کنار بازی باید مهارت زندگی، اجتماعی و هوش اخلاقی آموزش داده شود و بیشتر به مسئله فکر کردن و یادگیری در کودکان پرداخت. 

فلاح افزود: آموزش مهارت‌های زندگی برای کودکان و خانواده‌ها را باید جدی بگیرید که این مهارت‌ها هر دو مکمل یکدیگر است.

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از 120 مربی در مهد شهری و روستایی شهرستان میبد در حال فعالیت است. مولودی خوانی، اجرای مسابقه و سخنرانی از برنامه‌های ویژه این مراسم بود.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.