Skip to Contentبه مناسبت فرارسیدن هفته معلم وگرامیداشت مقام معلم از مربیان و معلمان مهدهای کودک میبد تقدير شد.

به گزارش میبد خبر، «سید محسن فلاح» ريیس اداره بهزیستی شهرستان میبد در اين مراسم ضمن گرامیداشت هفته معلم و تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: مهدهای کودک بستر مناسبی برای وپرورش ورشدو شکوفایی خلاقیت و توانمندیهای فردی کودکان است. 

وی کار کردن با کودکان را بسیار سخت و دشوار خواند و افزود: کار کردن با کودکان دشوار اما تاثیر گذار است و برای آن که یک جامعه توسعه‌یافته داشته باشیم باید آموزش و تربیت نسل آینده را خوب انجام دهیم تا به هدف‌های مورد نیاز، دست یابیم. 

فلاح بعضی از مشکلات امروز جامعه را مربوط به دوران کودکی دانست و گفت: اگر امروز مشکلاتی در جامعه داریم قطعاً خیلی از آنها برمیگردد به مشکلات کودکان ما که شاید سال‌های سال است این قشر از جامعه رها شده‌اند و مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند. 

وی مهمترین آموزش را در مهدهای کودک مهارت زندگی و مهارت اجتماعی برشمرد و بیان کرد: ما به این اعتقاد نداریم که کودکان آموزش‌های کلاسیک ببینند بلکه  مهدهای کودک  باید فضای شاد برای بازی و فعالیت کودکانه باشد و در آن فضا استعدادهای آنها در قالب بازی شکوفا شود و در کنار بازی باید مهارت زندگی، اجتماعی و هوش اخلاقی آموزش داده شود و بیشتر به مسئله فکر کردن و یادگیری در کودکان پرداخت. 

فلاح افزود: آموزش مهارت‌های زندگی برای کودکان و خانواده‌ها را باید جدی بگیرید که این مهارت‌ها هر دو مکمل یکدیگر است.

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از 120 مربی در مهد شهری و روستایی شهرستان میبد در حال فعالیت است. مولودی خوانی، اجرای مسابقه و سخنرانی از برنامه‌های ویژه این مراسم بود.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.