Skip to Content

از سوی امام جمعه میبد:

مراسم یادبود آیت الله ابوترابی در میبد برگزار می شود


به مناسبت ارتحال عالم وارسته و اسوه علم و اخلاق حضرت آیت الله میرزاحسن ابوترابی مجلس یادبودی از سوی امام جمعه میبد برگزار می شود.

به گزارش میبد خبر، مراسم یادبود اسوه علم و اخلاق، مرحوم آیت الله میرزاحسن ابوترابی از سوی حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد، عصر روز جمعه ۹۴/۰۲/۱۸ از ساعت ۱۶:۳۰ الی۱۸:۳۰ با سخنرانی حجت الاسلام صمدی در مسجـد امام شهیدیه برگزار می شود.

آیت‌الله ابوترابی که به دلیل عارضه کلیوی از مدتی قبل در بیمارستان سیدالشهدای یزد بستری بوده، از 22 فروردین ماه سال جاری به کما رفته بود و به بخش ICU این بیمارستان منتقل شد.

وی پس از تحمل یک دوره بیماری، دوازدهم اردیبهشت ماه امسال و در سن 84 سالگی دار فانی را وداع گفت.

آیت‌الله میرزا حسن ابوترابی، فرزند ملا ابوتراب و از نوادگان آخوند ملاابوتراب زارچی بود که در سال 1310 در یزد به دنیا آمد و از دوران نوجوانی به تحصیل علوم دینی پرداخت و از شاگردان آیت‌الله حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی یزدی بود.

وی همچنین از شاگردان آیت‌الله مشکینی، سلطانی و امام موسی صدر بود و در محضر آیت‌الله بروجردی، امام خمینی (ره)، محقق داماد و حاج شیخ مرتضی حائری نیز درس خارج فقه و اصول را آموخت.

آیت‌الله  ابوترابی مدتی نیز امام جمعه شهرستان بهاباد در استان یزد بود و مدتی نیز در حوزه علمیه یزد به تدریس فقه، تفسیر و اخلاق پرداخت و مدتی نیز مدیریت حوزه علمیه یزد را بر عهده گرفت.

پاسخ وی به سئوالات مذهبی مردم نیز قدمتی نزدیک به 30 سال دارد و به همین دلیل این عالم ربانی از علمای مورد وثوق در یزد به شمار می‌رفت.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...