Skip to Contentمراسم گرامیداشت شهیدان مدافع حرم مصطفی و مجتبی بختی با حضور خانواده شهید و روایتگری مادر شهیدان بختی در سالن شهدای بسیج میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، مراسم گرامیداشت شهیدان مدافع حرم مصطفی و مجتبی بختی با حضور خانواده شهید، پاسداران سپاه ناحیه میبد و پادگان نبی اکرم(ص) و روایتگری مادر شهیدان بختی در سالن شهدای بسیج میبد برگزار شد.

مادر شهیدان بختی در مورد فرزندان شهیدش بیان داشت: افتخار می کنم که مادر شهید هستم و امیدوار هستم که در محضر حضرت زینب (س) سربلند باشم چراکه تلاش کردم سنگر را برای فرزندانم حفظ کنم، همچنانکه می دانید نیروی ایرانی برای اعزام به سوریه نمی پذیرفتند، برای همین مجبور شدم، خانواده ام را به عنوان خانواده افغانستانی معرفی کنم و به زبان افعغانی صحبت کنم و برای دو پسرم نقش مادر و خاله را بازی کنم.

وی ادامه داد: خوشحال هستم که پسرانم در راه بی‌بی زینب فدا شدند، آرزو داشتم که ای کاش ده پسر دیگر داشتم تا در راه ایشان فدا کنم.

این مادر شهید بیان کرد: شهادت مسئله اتفاقی نیست و شهدا از کودکی انتخاب و برای این راه تربیت می شوند.

فرماندار میبد در این مراسم با قدردانی از خانواده شهیدان بختی بیان داشت: شهدا زنده هستند و یکی از نیازهای جامعه زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا بوده که امروز باید به وصیت آنان عمل کنیم و زندگی پرافتخار آنان سرلوحه زندگی شخصی و کاری ما باشد.

وی افزود: سه عنصر ایثار، جهاد و شهادت از زمان قبل از انقلاب در میان رزمندگان و حق طلبان بوده که امنیت امروز را مدیون خون شهدا هستیم.

حسین فلاح بیان کرد: شهدا قهرمانان واقعی جامعه هستند که باید پای خود را جای پای شهدا بگذاریم زیرا نسبت به خون شهدا مسئول هستیم.

فرماندار گفت: پدران، مادران و همسران شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند که باید همیشه در ادارات مورد تکریم و تعظیم قرار گیرند.

وی در پایان تصریح داشت: همه باید یاد شهدا، افتخارات شهدا، عزت شهدا را نصب العین خودمان قرار دهیم چرا عزت و اقتدار و سربلندی امروز ما به برکت خون شهیدان است.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.