Skip to Contentبه مناسبت فرا رسیدن ماه محرم هیئت های ابوالفضلی بارجین و فاطمیه فیروزآباد مراسم نخل برداری برگزار کرده که با حضور گسترده مردم عزادار همراه بود.

به گزارش میبد خبر، مراسم نخل برداری هیئت فاطمیه فیروزآباد شهرستان میبد که دارای سابقه دیرینه می باشد امسال نیز طبق سالیان گذشته با حضور پر شور عزاداران حسینی برگزار شد.

در این مراسم نخل سیاه پوش شده که در محله کاشف آباد میبد قرار دارد بر سر دستان مردم عزادار شده و عزاداران با نوحه سرایی و عزاداری نخل را از مسیر خیابان سلمان فارسی به حسینیه فاطمیه منتقل و پس از چند دور گرداندن به دور کلک حسینیه به سینه زنی می پردازند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.