Skip to Content

همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س)؛


مراسم وداع با شهید گمنام دوران دفاع مقدس شب گذشته در شهر بفروئیه و صبح امروز در معراج شهدای بسیج میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شب گذشته مردم بفروئیه میبد در حسینیه انصارالحسین(ع) میزبان شهید گمنام دفاع مقدس بودند.

حجت الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت میبد سخنران این مراسم معنوی بود.

وی در این مراسم در خصوص اهمیت شهید و شهادت در اسلام و انقلاب اسلامی و نقش ایستادگی و مقاومت در راه دین و و ارزش ها و همچنین اهمیت ایثار و فداکاری در راه حفظ و حراست از نظام مطالبی بیان داشت.

در ادامه این برنامه روایتگری دفاع مقدس توسط یکی از راویان جبهه و جنگ صورت گرفت و در ادامه نیز مداحی و مرثیه خوانی به مناسب ایام فاطمیه و همچنین به یاد و خاطره شهیدان سرفراز انقلاب اسلامی بخصوص شهدای مدافع حرم و شهیدان گمنام انجام شد.

صبح امروز نیز مراسم وداع با شهید گمنام با حضور جمعی از پاسداران سپاه ناحیه میبد و اردکان، پادگان نبی اکرم(ص) و پادگان صدوقی با سخنرانی حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر امام جمعه اردکان در سالن شهدای بسیج شهرستان میبد برگزار شد.

حجت الاسلام شاکر در این مراسم اظهار داشت: اقتدار و عزت کشور ما همیشه مدیون جانفشانی شهیدان است.

وی افزود: حضور شهدای گمنام در استان حیاتی تازه ایجاد کرده و باعث خیر و برکت شده اند.

امام جمعه اردکان در ادامه تصریح داشت: خون شهدا روشنی بخش جامعه و باعث سربلندی دین و وطن شده است و امروز این عزت را مدیون شهدا هستیم.

مداحی و مرثیه خوانی به مناسب ایام فاطمیه و همچنین به یاد و خاطره شهیدان سرفراز انقلاب اسلامی پیان بخش این مراسم نورانی بود.

گفتنی است مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید گمنام صبح روز یکشنبه 29 بهمن ماه ساعت 8 از محل ساختمان سابق سپاه در خیابان امام خمینی(ره) به طرف دانشکده علوم قرآنی بفروئیه با حضور پر شور مردم شهید پرور شهرستان میبد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.