Skip to Content

هفت روز از شکوه ایثار و شهادت در شهر دلدادگی می گذرد؛

مراسم هفتمین روز خاکسپاری سه شهید گمنام، در آموزشگاه نبی اکرم(ص) میبد برگزار شد/تصاویر


... هفت روز از شکوه ایثار و شهادت در شهر دلدادگی می گذرد، هفت روزی که گویی برای عاشقان سخت گذشت و برای منتظران...

به گزارش میبد خبر، مراسم هفت شهدای گمنام میبد در حسینیه امام خمینی(ره) آموزشگاه رزم مقدماتی نبی اکرم(ص) میبد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن محمودی در این مراسم، وفای به عهد، استقامت، بصیرت و شهادت طلبی را از ویژگی های بارز و مشترک شهدای ما با شهیدان کربلا دانست و افزود: شهدای ما ادامه دهنده راه شهدای کربلا بودند که همان راه امام زمان(عج) می باشد و راه امام عصر همان راه سرخ امام حسین(ع) است.

مراسم هفتمین روز خاکسپاری شهدای گمنام میبد، با هم خوانی سربازان اهل سنت با موضوع عاشقان ولایت و پخش نماهنگ تشییع شهدای گمنام در میبد ادامه یافت و با مرثیه سرایی در وصف شهدای گمنام به پایان رسید.

متن این مرثیه را در زیر بخوانید:

 هفت روز از شکوه ایثار و شهادت در شهر دلدادگی می گذرد، هفت روزی که گویی برای عاشقان سخت گذشت و برای منتظران.

امروز یادآور میثاقی دوباره است با خوش نامان عالم...

به میهمانی سه عزیزی می رویم که رنگ وجودشان هنوز به در و دیوار شهرمان باقی است و با عهدی ماندگار آمده ایم تا بگوییم: همیشه به یاد آن ها هستیم، به امید آنکه آنها نیز به یادمان باشند.


رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.6666666666666665 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.