Skip to Content


مراسم سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) اصناف و بازاریان میبد+ تصاویر


مراسم سوگواری رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور جمعی از مسئولین، اصناف و بازاریان شهرستان میبد در مسجد مرشدی برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام مرتضی برزگر از مدرسین حوزه علمیه میبد در این مراسم اظهار داشت: پروردگار  متعال نعمات فراوانی به ما عطا فرمودند و زبان قاصر از شمارش نعمت‌های الهی است.

وی پیامبر گرامی اسلام(ص) را معلمی دلسوز، مهربان و شخصیتی هدایتگر توصیف کرد و گفت: حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله آمد تا راه و رسم صحیح زندگی را به ما بیاموزد و خداوند در آیه ۱۶۴ سوره آل عمران می فرماید؛ به واسطه هدایتگری که پیامبر برای مردمان آورد و انسان‌ها را از بی‌راهه نجات داد و با مبدا و معاد آشنا کرد بر مؤمنان منت گذاشته است.

حجت‌الاسلام برزگر با مقایسه جهان قبل از پیامبر(ص) با جهان بعد از پیامبر(ص) گفت: قبل از بعثت رسول خاتم(ص) جنایات و جرم و قتل و ربا و رشوه و زنده به گور کردن دختران  و تمام رذائل و مفاسد در میان مردم رواج داشت اما با آمدن هدایتگر مهربانی و ربانی، مردم به سمت دین و معنویت روی آوردند.

وی بااشاره به تلاش دشمنان برای جلوگیری از ترویج دین اسلام گفت دشمنان آنقدر موانع برای پیامبر(ص) بوجود آوردند و جلوی تبلیغات او را گرفتند اما رسول گرامی اسلام(ص) رسالت سنگین خود را انجام داد و به مردم فرمود که می‌خواهم به شما عزت و بزرگی و عظمت بدهم و با کلمه «لا اله الا الله» همه را به توحید دعوت کرد.

این مفسر قرآن با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) بشارت دهنده به سوی نعمت‌های الهی و انذار دهنده از عذاب آخرت بود، افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) مجهز به ایمان و معنویت و نمونه ایمان و اخلاص و مجسمه تقوا و اخلاق است و سیره عملی و اخلاق اسلامی امتیاز بالای پیامبر اکرم(ص) است.

حجت‌الاسلام برزگر تمسک به تقوای الهی در ابعاد مختلف زندگی را از ویژگی های پیروان راستین پیامبر اکرم(ص) دانست و افزود: شاگرد مکتب پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) در ادای امانت می کوشد.

وی قرآن، نعمات خداوند متعال، فرزندان را امانات الهی عنوان کرد و افزود: باید فرزندان خود را با مکتب اهل بیت(ع) و قرآن همراه کنیم و شریعت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را به آنان آموزش دهیم و قدر این امانات الهی را بدانیم و پیوند معنوی و ارتباط قلبی با قرآن و عترت داشته باشیم.

در ادامه این مراسم سید ابوالفضل دهقانی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به روضه خوانی و مرثیه سرایی پرداخت.

در پایان این مراسم عزاداران میهمان سفره کرم امام حسن مجتبی(ع) بودند.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.