Skip to Content


مراسم سالروز وفات ام المومنین حضرت خدیجه(س) در امامزاده خدیجه خاتون میبد


به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها مراسمی در جوار امامزاده خدیجه خاتون میبد برگزار شد.

به گزارش میبدخبر به نقل از خبرگزاری بسیج در میبد، در این مراسم که جمع کثیری از بانوان حضور داشتند حجت الاسلام مقداد زارعی پیرامون شخصیت والای حضرت خدیجه سلام الله علیها مطالبی عنوان نمود.
 
حجت الاسلام زارعی در ابتدا ضمن تسلیت وفات حضرت خدیجه سلام الله علیهابا اشاره به کتاب ام المومنین ،خدیجه سلام الله علیها از ولادت تا شهادت ؛نوشته حجت الاسلام سید محمدحسین جلالزاده میبدی بانوان را تشویق به خواندن این کتاب نمودوبیان کرد مردم با نقش حضرت خدیجه سلام الله علیها  در شکل گیری وبقای اسلام کمتر آشنا هستند.
 
وی با اشاره به زندگی  وشخصیت حضرت خدیجه سلام الله علیهابیان کرد با توجه به تحریفاتی که در مورد این بانومطرح شده است ایشان خیلی مظلوم واقع شده اند.
 
وی افزود حضرت خدیجه سلام الله علیها اولین بانوی بزرگ اسلام ویکی از بزرگترین شخصیت ها بعد ازحضرت زهرا سلام الله علیها می باشد وروایات معصومین نیز گویای همین حقیقت می باشد وپیامبراسلام همواره از او به نیکی یاد می کرد ومی فرمود: خداوند بهتر از خدیجه سلام الله علیها را روزی من نکرده است وکجا مثل خدیجه سلام الله علیها پیدا می شود.
 
این کارشناس مذهبی همچنین اظهار داشت:ادعای بالا بودن سن حضرت خدیجه سلام الله علیها وعشق یک سویه در ازدواج با پیامبراسلام وبیوه بودن ایشان از جمله تحریفاتی است که در مورد ایشان مطرح می شود.
حجت الاسلام زارعی در پایان به نقش دارایی حضرت خدیجه سلام الله علیها اشاره نمود وبیان کرد ایشان در دوران تحریم اقتصادی بنی هاشم دارایی زیادی هزینه نمودو این خیلی در پیشرفت اسلام در آن زمان تاثیر به سزایی داشت.
در پایان این مراسم که همراه با مداحی وذکر مصائب اهل بیت بود کتاب زندگی حضرت خدیجه سلام الله علیها به حاضران در این مراسم اهدا شد.
گفتنی است این مراسم با همکاری حوزه مقاومت بسیج فاطمه الزهراسلام الله علیها؛واحد خواهران پیروان عترت هیئت رزمندگان واداره اوقاف وامور خیریه شهرستان میبدبرگزار شد.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.