Skip to Content


مراسم باشکوه اربعین شهید گمنام دانشگاه آیت الله حائری میبد به روایت تصویر


همزمان با اربعین تدفین شهید گمنام دانشگاه آیت الله حائری میبد، دوازدهمین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان میبد در معراج الشهدا دانشگاه برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، دوازدهمین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان میبد و مراسم باشکوه اربعین شهید عزیز و گمنام  دانشگاه " ترنم خاطره" با حضور حداکثری دانشجویان، اساتید، کارکنان و مردم شهید پرور و ولایی میبد در معراج الشهداء و مسجد امام حسین علیه السلام دانشگاه آیت الله حائری میبد برگزار شد.

در این مراسم ابتدا دکتر عباس کلانتری رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به مهمانان و تقدیر و تشکر از همه کسانی که در مراسم های استقبال، تشییع و تدفین، شهید گمنام و سایر مراسم ها تا کنون و همچنین مراسم این شب که به یاد ایام اربعین تدفین شهید گمنام در دانشگاه و دوازدهمین یادواره شهدا حضور به هم رساندند؛ بر لزوم پاسداشت مقام شامخ شهدای عزیز و سرافراز تاکید کرد.

دکتر کلانتری در سخنان خود طبق آیه قرآن شهید را موثر در وجود دانست و بیان داشت: برخی از صفات خداوند به شهدا داده شده است و امیدواریم که نسل سوم ما که دوران ایثار و شهادت را آنگونه که باید لمس نکرده اند بتوانند از آثار و برکات شهدای گمنام بهره مند شوند.

رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد تصریح کرد: شهدا هم در زمان خود و هم زمانی که ما متاسفانه بخاطر ابزارهای فرهنگی مخرب غرب از آرمان های شهدا دور ماندیم آنها کار خودشان را انجام دادند و در هر موقعی که لازم بود در جامعه حضور پیدا کردند و با وجود عطر آگین خود فضای معنوی جامعه را تقویت کردند.

آیت الله مدرسی سخنران ویژه این مراسم ضمن گرامیداشت ماه شعبان المعظم و اعیاد شعبانیه و یاد و خاطره شهدای سیستان و فاجعه معدن یورت استان گلستان، فداکاری و جانبازی شهدا را ستود و اظهار داشت: دشمن در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، دینی و علمی علیه جمهوری اسلامی ایران برنامه هایی را با نیروهای نظامی و متفکرین خود برنامه ریزی می کنند و از طریق رادیوها، سایت ها، تلویزیون ها و شبکه های اجتماعی در صدد ضربه زدن به انقلاب و نظام هستند.

عضو فقهای شورای نگهبان همچنین در سخنان خود بیان داشت: گاهی در فتنه ها برای دانشجویان سوال ایجاد می شود و توصیه میکنم همچنانکه که حضرت امیر المومنین علیه السلام فرمود: هرگاه فتنه ها مثل پاره های شب تاریک به سوی شما روی آورد و گرفتار شدید برشما باد قرآن به این کتاب آسمانی تمسک جویید چراکه قرآن روشنگر راه و مسیر است و با رجوع به قرآن روابط داخلی و خارجی و روابط با کفار به ما تعلیم می شود.

آیت الله مدرسی در رابطه با انتخابات هم بیان داشت: با تصمیم سرنوشت ساز نه تنها سرنوشت 4 سال جمهوری اسلامی بلکه این تصمیم در درازمدت در سرنوشت منطقه و جهان اثر می گذارد باید با بصیرت، آگاهی و احساس مسئولیت در روز انتخابات پای صندوق های رای حاضر شوید و به ظاهر کلمات اکتفا نکنید بلکه لایه های زیرین کلمات که برخواسته از چه ایدئولوژی، تفکر، گرایش و چه شخصیتی است توجه کنید.

حسن ختام این مراسم باشکوه و نورانی پخش کلیپ تشییع و تدفین شهید گمنام دانشگاه آیت الله حائری میبد و ذکر توسل و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بود و در پایان حاضرین و زائرین مرقد شهید گمنام مهمان خوان پرنعمت اهل بیت و شهدا علیهم السلام بودند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.