Skip to Content

با حکم معاون رییس جمهور؛

مدیر کل جدید میراث فرهنگی استان یزد معرفی شد + بیوگرافی


فاطمه دانش یزدی به عنوان مدیر کل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با حکم معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری معرفی شد.

به گزارش میبد خبر، با ابلاغ حکم زهرا احمدی پور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، خانم فاطمه دانش یزدی به سمت مدیر کلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد منصوب شد.

پیش از این سمت مدیر کلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان را محمدمهدی شرافت عهده دار بود که اواخر مهرماه با استعفای وی، معاون این سازمان یعنی مصطفی فاطمی سرپرستی سازمان میراث فرهنگی را تا معرفی مدیر کل بعدی عهده دار شد.

صبح امروز 14 آذر 95 با رسانه ای شدن خبر انتصاب بانوی یزدی به عنوان چهارمین مدیر کل زن در استان یزد شایعات رسانه ها درباره مدیر کلی سازمان میراث فرهنگی نیز پایان یافت و این بانوی فرهیخته بر کرسی مدیر کلی نشست.

فاطمه دانش یزدی یکی زنان نخبه یزدی و عضو جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد به شمار می رود که در سفر رهبر معظم انقلاب به استان به عنوان یکی از زنان نخبه در محضر معظم له مطالبی را در خصوص یزدشناسی بیان کرد.

وی که دارای مدرک  کارشناسی ارشد رشته  تاریخ و تمدن ملل اسلامی از دانشگاه  علوم و تحقيقات تهران است در طول بیش از یکسال گذشته سرپرستی دانشکده علمی کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد را برعهده داشت که از ابتدای تأسیس این دانشکده تا کنون مدیریت خوبی را در جذب دانشجو و ارتقای رشته های مورد نیاز استان به یادگار گذاشته است.

برخی دیگر از سمت های این بانوی فرهیخته عرصه فرهنگ دینی استان یزد شامل مدیر روابط عمومی ، معاون پژوهشی پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد، عضو کمیته پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی استان، پژوهشگر برتر استان در سال 1385، تولید برنامه مستند میراث جاویدان در 40 قسمت و پخش از شبکه تابان، ارائه برنامه برزن(محلات تاریخی شهر یزد)، مدرس دانشکده های علمی کاربردی استان یزد، تألیف کتاب کتیبه های اسلامی شهر یزد، همکاری در کتابهای مختلف مرتبط با تاریخ یزد، همکاری در تدوین پرونده های ثبت جهانی مسجد جامع فهرج، باغات تاریخی یزد و بافت تاریخی، ارائه مقالات مختلف علمی فرهنگی در همایش های داخلی و بین المللی به شمار می رود.

انتهای پیام / ص

یزد بانو
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.