Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

مدیران ناکارآمد برکنار شوند


امام جمعه موقت میبد گفت در شرایط کنونی کشور مدیران ناکارآمد برکنار شده و مدیرانی که طرح و برنامه برای برون رفت از مشکلات جامعه دارند جایگزین شوند.

به گزارش میبد خبر، حجت‌الاسلام محمد اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه میبد با اشاره به روز ۱۴ مرداد و نامگذاری آن به عنوان روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی یادآور شد: دنیای استکبار و کشورهای ابرقدرت از واژه حقوق بشر بعنوان یک شعار و حربه ای برای به سلطه کشیدن سایر کشورها استفاده ابزاری می کنند.

وی افزود: حقوق بشر همواره از موضوعاتی بوده که کشورهای استعمارگر و صاحب قدرت از آن برای نفوذ و سلطه بر منابع و انرژی سایر کشورها استفاده ابزاری کرده اند.

حجت الاسلام اعرافی با عنوان اینکه کسانیکه ادعا می کنند در پی حقوق بشر اسلامی هستند، مصوبشان در حد شعار بوده گفت: متاسفانه برخی کشورها به کشتار افراد بیگناه در کشورهای اسلامی می پردازند و همواره در پی قتل و عام مردم بیگناه هستند.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به 17 مردادماه روز خبرنگار و با گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی اظهار داشت: اطلاع رسانی امر بسیار مهمی بوده و رسانه نقش خطیری در ابلاغ پیام اسلام و انقلاب به مردم را دارند. خبرنگاری عبادت الهی می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور و ملت ایران مواجهه با جنگ روانی و اقتصادی ناجوانمردانه از سوی دشمنان روبروست، اذعان داشت: این جنگ روانی و اقتصادی که از سوی دشمان به راه افتاده و با مدیریت رسانه ای دنیای غرب همراه است پروژه ای با هدف نا امیدی، ایجاد یاس در افکار عمومی کشور بر علیه انقلاب و نظام اسلامی و عدم کنترل و بهبود شرایط اقتصادی و فراخوانی به اغتشاشات می باشد. 

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه اعتماد زدایی و سیاه نمایی کار اصلی دشمن در داین زمانه است، ابراز داشت: اکنون زمانه حساسی برای دولت، ملت و کیان نظام اسلامی است که ملت باید با گوش فرا دادن به رهنمودهای مقام عظمای ولایت از شرایط بحرانی عبور کنند.

وی برکناری مدیران ناکارآمد در شرایط کنونی و جایگزینی مدیران لایق که طرح و ایده برای برون رفت از مشکلات دارند و بستن گلوگاه های فساد، ایجاد هماهنگی در بین  تیم اقتصادی دولت و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی برای رشد و توسعه اقتصادی و حل مشکلات را از مهمترین مطالبات مردم عنوان داشت.

حجت الاسلام اعرافی تنها راه خروج از تحریم های اقتصادی دشمنان را ایستادگی و تکیه به باورها و ظرفیتهای داخلی دانست و گفت: دشمن می خواهد با ایجاد موج روانی در جامعه ملت را خسته کرده و از ادامه راه باز دارد که در این راستا باید تلاش کنیم با شناسای نقاط آسیب پذیر و ترمیم آن تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده و با تقویت مراکز علمی و پژوهشی گام مهمی را برای توسعه اقتصادی و افزایش تولید داخلی برداریم.

امام جمعه موقت میبد در پیان خطبه ها سرعت بخشی به روند تصمیم گیری در مواقع بحرانی را امر مهمی بر شمرد و افزود: دولت و ملت باید جسارت لازم برای تحولات اساسی در جهت عبور از بحران اقتصادی را داشته و دولت در این راستا تصمیمات قاطعی را اخذ کند.

انتهای پیام/اد

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.