Skip to Content

مدیر کمیته امداد میبد:


مدیر کمیته امداد شهرستان میبد گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از 11 میلیارد ریال کمک معیشت به صورت مستمری ماهیانه به مددجویان میبدی پرداخت شده است.

حسین زین‌الدینی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، در خصوص خدمات کمک معیشت کمیته امداد به مددجویان میبدی بیان داشت: کمک به معیشت  ماهیانه  به ولی نعمتان تحت حمایت طرح مددجویی (ایتام، افراد از کار افتاده و نیازمند، زنان بی سرپرست، بیماران نیازمند، سربازان معیل، سالمندان نیازمند بالای 60 سال سن) همواره در برنامه ریزی های این نهاد می باشد.

وی افزود: از سال گذشته تا کنون مستمری ماهیانه به هزار 110 خانوار و هزار و 567 مددجو به مبلغ 11 میلیارد و 331 میلیون و 520 هزار ریال پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد در مورد خدمات بهداشت و درمان و امور بیمه مددجویان اظهار داشت: بیمه خدمات درمانی مددجویان، بیمه تامین اجتماعی تعدادی از زنان سرپرست خانواده و مجریان طرحهای اشتغال، تامین  قسمتی از هزینه  فرانشیز درمانی، بهداشت فردی و روحی وروان خانواده ها، کمک به بهبود سوء تغذیه کودکان و موارد دیگر از جمله اقدامات کمیته امداد شهرستان میبد در این زمینه است.

وی ادامه داد: در این راستا مبلغ 984 میلیون و 397 هزار ریال جهت خدمات فرانشیز و خدمات ویژه درمانی برای هزار و 215 مددجو، مبلغ 197 میلیون و 893 هزار ریال بابت کمک به ارتقاء شاخص های بهداشتی مددجویان برای 570 نفر، مبلغ 826 میلیون و 622 هزار ریال جهت کمک به رفع سوء تغذیه کودکان زیر 6 سال سن و مبلغ یک میلیارد و 750 میلیون و 751 هزار ریال حق بیمه تامین اجتماعی برای 57 خانوار پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد گفت: کمیته امداد به کمک خیرین سعی دارد نیازهای مختلف این مددجویان را شناسایی کرده و درقالب طرح های مختلف نسبت به  رفع آنها اقدام کند.

این مسئول با اشاره به گستردگی و تنوع برنامه‌های کمیته امداد برای حمایت از مددجویان گفت: علاوه بر پرداخت ماهیانه کمک هزینه معیشت، مساعدت های این نهاد در بخشهای مختلفی مانند اشتغال، درمان، طرح اکرام و محسنین، فرهنگی، جهیزیه ، مسکن و غیره انجام می‌شود و هریک سرانه مشخصی نیز دارد.

زین‌الدینی ترویج در پایان فرهنگ کار و تلاش، تقویت روحیه خودباوری، ایجاد اشتغال، توانمندسازی و خوداتکایی را از اهداف کمیته امداد شهرستان میبد عنوان کرد.

انتهای پیام/اد

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.