Skip to Content

به دلیل مثبت اعلام شدن دوپینگ وزنه‌بردار روس

مدال کیانوش رستمی در المپیک لندن از برنز به نقره ارتقا می‌یابد


کمیته بین‌المللی المپیک رسما دوپینگ وزنه‌بردار روس در دسته 85 کیلوگرم را تایید کرد تا مدال نقره به کیانوش رستمی برسد.

به گزارش "میبدخبر"، کمیته بین‌المللی المپیک امروز پس از برگزاری جلسه‌ای رسما اعلام کرد که 2 ورزشکار که در سال 2012 صاحب مدال شده بودند مرتکب دوپینگ شدند و مدال‌های نقره‌ آنها پس گرفته خواهد شد.

یکی از این ورزشکاران، وزنه‌بردار روسیه‌ای آپتی‌ اخادوف، وزنه‌بردار دسته 85کیلوگرم بازی‌های المپیک لندن است که مدال نقره او به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگش پس گرفته خواهد شد.

با این شرایط کیانوش رستمی وزنه‌بردار کشورمان که در بازی‌های المپیک 2012 به مدال برنز رسیده بود به مدال نقره دست پیدا خواهد کرد و وزنه‌بردار مصری هم که مقام چهارم را کسب کرده بود به برنز خواهد رسید.

به گزارش فارس رستمی در المپیک 2016 ریو موفق شده بود مدال طلا را به دست بیاورد.

ماکسیم مازوریک ورزشکار اوکراینی پرتاب نیزه هم به دلیل مثبا اعلام شدن دوپینگش، مدال نقره خود در المپیک لندن را پس خواهد داد.

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.