Skip to Content

حجت الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت میبد:

مداحان باید از ارائه و بیان مطالب غلوآمیز پرهیز کنند/تقوا و زهد آیت الله مهدوی کنی زبان زد عام و خاص بود/هوش، استعداد و زکاوت نخبگان کشور را باید جدی گرفت


بیگانگان می خواهند با بکار بردن کلمات کلیدی حجاب و اسیدپاشی در کنار هم، بچه های حزب اللهی و انقلابی را تخریب کنند.***هوش، استعداد و زکاوت نخبگان کشور را باید جدی گرفت. با این هوش است که اختراعات و ابداعات بوجود می آید. منابع نفتی روزی پایان خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار میبدخبر: خطیب موقت میبد حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت روز اعتراض حضرت امام به لایحه کاپیتولاسیون گفت: این لایحه ذلت بار، ننگین و حقارت بار برای ملت ما بود. اجانب و بیگانگان با این لایحه در کشور ما مصونیت قضایی داشتند. وقتی امام (ره) صدای اعتراض خود را بلند کرد اثر خود را گذاشت و نگذاشت این لایحه اجرایی شود. به خاطر همین رابطه بود که امام خمینی (ره) در روز سیزده آبان تبعید شدند.

خطیب موقت میبد در ادامه ضمن گرامیداشت 8 آبان، یاد و خاطره شهدای دانش آموز را گرامی داشت و تصریح کرد: 8 آبان روزی است که شهید حسین فهمیده با ایثار و اهداء جان خود جلوی پیشروی دشمن را گرفت. امام (ره) در مورد او فرمودند: رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که خود را زیر تانک انداخت و مانع پیشرفت دشمن شد.

تقوا و زهد آیت الله مهدوی کنی زبان زد عام و خاص بود

در ادامه حجت الاسلام محمد اعرافی ارتحال ملکوتی یار صدیق امام، نظام و رهبری حضرت آیت ا... مهدوی کنی را تسلیت گفت و اضافه نمود: این حادثه یک ضایعه جبران ناپذیر است. ایشان شخصیتی بودند که همراه انقلاب بود، زجرهای زیادی کشید و هرجا لازم بود از نظام و رهبری دفاع می کرد و قد علم می کرد. تقوا و زهد او زبان زد عام و خاص بود.

هوش، استعداد و زکاوت نخبگان کشور را باید جدی گرفت

امام جمعه موقت میبد با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان و برگزیدگان کشور که فرمودند اقتصاد ما نباید متکی بر منافع نفتی تجدید پذیر باشد تاکید کرد: هوش، استعداد و زکاوت نخبگان کشور را باید جدی گرفت. با این هوش است که اختراعات و ابداعات بوجود می آید. منابع نفتی روزی پایان خواهد یافت.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم اقتصاد کشورمان درست شود، باید به نیروهای خود اعتماد و اتکا کنیم. اینها جزء دغدغه های خاص مقام معظم رهبری است که باید مسئولان دقت لازم را در این زمینه داشته باشند.

امام جمعه موقت میبد سپس به دیدار العبادی نخست وزیر عراق با رهبری اشاره کرد و بیان داشت: این دیدار هم نتیجه برای کشور خودمان دارد و هم برای کشور عراق. باید با افزایش تعاملات با عراق بتوانیم ریشه تروریسم، گروه های تکفیری و داعش را در منطقه بخشکانیم.

صدور حکم اعدام شیخ نمر زمینه ساز اختلافات بین شیعه و سنی می باشد

امام جمعه موقت میبد با توجه به حکم اعدام شیخ نمر هشدار داد: مقامات سعودی باید بدانند که بازتاب ها، عوارض و عکس العمل های جهانی و منطقه ای در خصوص این حکم گریبان گیر آنها می شود. اگر آنها دست به این اشتباه بزنند، جامعه اسلامی متحدتر خواهند شد. حتی علمای اهل تسنن کشورمان این حکم را ناحق می دانند.

وی اضافه نمود: صدور این حکم زمینه ساز اختلافات بین شیعه و سنی می باشد. آنها جرات اجرای این حکم را ندارند. زیرا سرچشمه ی می شود تا رژیم آل سعود سقوط کند که البته سقوط شان نزدیک است.

حجت الاسلام محمد اعرافی با اشاره به توطئه اخیر اسید پاشی در اصفهان اظهار داشت: بیگانگان می خواهند با بکار بردن کلمات کلیدی حجاب و اسیدپاشی در کنار هم بچه های حزب اللهی و انقلابی را تخریب کنند.

وی ادامه داد: البته دشمن در این امر ناموفق خواهد بود. با تحقیقاتی که نیروی انتظامی انجام داده است مشخص گردید این حرکت از طرف بچه های انقلابی و حزب الله ای نیست. آنها از راه دست و از راه منطق امربه معروف و نهی از منکر انجام می دهند. ما باید دست رد به سینه شبکه های ماهواره ای، بی بی سی و بیگانگان بزنیم؛ آن هم در زمانی که مجلس ما می خواهد قوانین حمایت از آمرین به معروف را مصوب کند که می بایست دقت و بصیرت خود را در این خصوص نشان داد.

مداحان هیئت ها باید از ارائه و بیان مطالب غلوآمیز پرهیز کنند

امام جمعه موقت میبد به نکاتی در مورد هیئت های مذهبی اشاره کرد و افزود: مدیر هیئت نباید دنیا طلب باشد. او باید باتقوا و درستکار باشد و بتواند هئیت را طبق قوانین و موازین شرعی خوب اداره کند.

وی ادامه داد: مداحان هیئت ها باید از ارائه و بیان مطالب غلوآمیز پرهیز کنند و نسبت غلو به ائمه نزنند. در مداحی نباید توهین آمیز باشد مخصوصا به مقدسات دیگر مذاهب اسلامی. اینها توطئه ای تکفیری ها و دشمنان به نظام است و نباید مداحان مطالب ضعیف و سخیف و بدون منابع معتبر را در منابر خود استفاده کنند.

امام جمعه موقت میبد در پایان خاطرنشان ساخت: رعایت بهداشت و موازین شرعی در امور ذبح دام نذری انجام شود. نیروی انتظامی و قوه قضاییه اطلاعیه هایی در خصوص ذبح احشام در معابر عمومی صادر کردند که روسای هیئت ها باید از این کار خودداری کنند .

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


حقیقت روشن
با نهایت احترام عرض می کنم : پسندم نبود. مخصوصا برخی از سخنانشان.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۲ ۲۱:۲۲

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.