Skip to Content

نگاهی به نازیبایی های میبد:

مخروبه هایی که به نام "بافت تاریخی" به معضل تبدیل شده اند+گزارش تصویری


مثلا ابتدای بلوار شهید جعفری نژاد، افزون بر اینکه چهره بسیار مشئمز کننده ای را برای شهر بوجود آورده است، متاسفانه اکنون به محلی برای ریختن زباله ها، پرسه زدن حیواناتی همچون سگ و روباه و نیز پاتوق معتادان و خلافکاران تبدیل شده و چالشهایی...

به گزارش "میبدخبر"، در جای جای محلات قدیمی میبد مخروبه هایی وجود دارد که علاوه بر اینکه مشکلات زیادی را برای اهالی ایجاد کرده و داد مردم را درآورده است، چهره بسیار زشت و زننده ای را نیز برای شهرستان بوجود آورده است.

برای مثال ابتدای بلوار شهید جعفری نژاد، افزون بر اینکه چهره بسیار مشئمز کننده ای را برای شهر بوجود آورده است، متاسفانه اکنون به محلی برای ریختن زباله ها، پرسه زدن حیواناتی همچون سگ و روباه و نیز محلی برای پاتوق معتادان و خلافکاران تبدیل  شده و چالشهایی بهداشتی، امنیتی و رفاهی را برای ساکنین این منطقه بوجود آورده است.

همچنین اخیرا مواردی از قبیل گازگرفتگی حیوانات وحشی، درگیری با خلافکارانی که این محله را نا امن کرده اند، آتش زدن زباله ها و... بوجود آمده است و نیاز به اقدامی سامان بخش همچون تخریب کامل مخروبه ها، تذکر به صاحبان املاک جهت حصار کشی، ساخت پیاده رو، تامین سطل زباله بزرگ، اتلاف سگهای ولگرد و... دارد.

جالب اینجاست که بدلیل فاصله بسیار نزدیک این محدوده با اماکن تاریخی و گردشگری میبد، همواره در انظار گردشگران و توریستهای داخلی و خارجی است ولی  تاکنون برای رفع چنین معضلی اقدامی صورت نگرفته است.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.