Skip to Content

حجت الاسلام اعرافی خطیب موقت جمعه این هفته میبد:

مخالفت آمریکا با پذیرفتن ابوطالبی دلیلی بر عدم اعتماد بر آمریکاست


به گزارش خبرنگار میبد خبر: حجت الاسلام اعرافی خطیب موقت جمعه این هفته میبد در ابتدا با اشاره به روز ارتش خاطرنشان ساخت: روز ارتش برای بزرگداشت و پاسداشت کسانی است که در این قوای مسلح برای مملکت زحمت کشیدند و با فرمان و امام و رهبرشان به جبهه های دفاع مقدس شتافتند و از قرآن، اسلام و مملکت ایران اسلامی خود حفاظت کردند. وی اضافه نمود: 20 جمادی الثانی روز میلاد حضرت زهرا (س) می باشد. حضرت زهرا(س) بانوی نمونه همه زنان عالم است. روز شرافت یک عنصر تابناکی است که زیربنای فضیلت های اسلامی بود و زیربنای ارزش های والای خلیفه الهی در دنیاست. خطیب جمعه میبد ادامه داد: زنی که در خانه به ظاهر محقر مادی انسان هایی در دامن خود تربیت کرد که نور آنها از بسیط خاک تا آن سوی افلاک و ملکوت اعلی همچنان می درخشد و خواهد درخشید. انسان هایی در دامن فاطمه بزرگ شده اند که سرنوشت جامعه اسلامی را رقم زده اند. حجت الاسلام اعرافی به موضوع برکناری بندر بن سلطان اشاره کرد و افزود: استکبار و در راس آن آمریکا و رژیم اشغالگر قدس توطئه هایی را برای مقابله با بیداری اسلامی ترتیب دادند. به کشورهای مختلف لشکرکشی کردند که البته آن اقدامات برای مقابله با موج سهمگین انقلاب اسلامی ایران بود. وی اضافه نمود: متاسفانه رژیم منحط آل سعود همه جور از اینها پشتیبانی کرده است. پیام برکناری بندربن السلطان این است که آنها نتوانستند به اهدافشان دست یابند. ارتش سوریه هم در کنار حمایت های ایران و کمک های رزمندگان حزب الله توانسته است به پیروزی های فراوانی دست یابد. وی مخالفت آمریکا با پذیرفتن ابوطالبی را دلیلی بر عدم اعتماد به آمریکا دانست و اظهار داشت: اگرچه قسمتی از دارایی های بلوکه شده ایران آزاد شده است اما سنگ اندازی هایی نیز در این مدت کرده اند. وی با اشاره به فرموده رهبر انقلاب که ما نمی توانیم هیچ اعتمادی به آمریکا بکنیم گفت: آنها پایبند به حرف خودشان نیز نیستند. وی توصیه کرد که مذاکرات منفعلانه نباشد. خطیب موقت جمعه میبد با اشاره به نامگذاری امسال به سال «اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی ومدریت جهادی» تصریح کرد: انقلاب ما اگرچه برای اقتصاد نبود و اولویتش مسائل اقتصادی نبود اما برای استوار داشتن انقلاب نیاز است که پایه های اقتصادی را درست کنیم. این با عزم تک تک مردم ایران ممکن است و حرکتی است که باید از جامعه و از خانواده شروع شود. وی در ادامه با برشمردن مؤلفه های زیر نیز خواستار مدیریتی جهادی و با اخلاص همانند مدیریتی فرماندهان ما در دفاع مقدس ا ز خود نشان دادند شد: تاکید بر تولیدات داخلی شروع مرحله دوم هدفمندی با کمترین فشار بر طبقات ضعیف جامعه پرهیز از شتاب زدگی بهره گیری مناسب از انرژی ها تصویب و تسهیل قوانین برای تولید داخل و کارآفرینی و سرمایه گذاری داخلی نگاه واقع گرایانه به اقتصاد جهان و چگونگی تعامل با آن و توجه ویژه مسئولان به مناطق محروم. در پایان خطبه این هفته با اشاره به سال فرهنگ با تاسف از چاپ نشریه دامپزشکی خبر داد که در آن می گویند اگر ما سگ، گربه و حیوانات را در خانه نگهداری کنیم باعث آرامش می شود. وی در این زمینه به مسولان مربوطه هشدار داد.

به گزارش خبرنگار میبد خبر: حجت الاسلام اعرافی خطیب موقت جمعه این هفته میبد در ابتدا با اشاره به روز ارتش خاطرنشان ساخت: روز ارتش برای بزرگداشت و پاسداشت کسانی است که در این قوای مسلح برای مملکت زحمت کشیدند و با فرمان و امام و رهبرشان به جبهه های دفاع مقدس شتافتند و از قرآن، اسلام و مملکت ایران اسلامی خود حفاظت کردند.

وی اضافه نمود: 20 جمادی الثانی روز میلاد حضرت زهرا (س) می باشد. حضرت زهرا(س) بانوی نمونه همه زنان عالم است. روز شرافت یک عنصر تابناکی است که زیربنای فضیلت های اسلامی بود و زیربنای ارزش های والای خلیفه الهی در دنیاست.

خطیب جمعه میبد ادامه داد: زنی که در خانه به ظاهر محقر مادی انسان هایی در دامن خود تربیت کرد که نور آنها از بسیط خاک تا آن سوی افلاک و ملکوت اعلی همچنان می درخشد و خواهد درخشید. انسان هایی در دامن فاطمه بزرگ شده اند که سرنوشت جامعه اسلامی را رقم زده اند.

حجت الاسلام اعرافی به موضوع برکناری بندر بن سلطان اشاره کرد و افزود: استکبار و در راس آن آمریکا و رژیم اشغالگر قدس توطئه هایی را برای مقابله با بیداری اسلامی ترتیب دادند. به کشورهای مختلف لشکرکشی کردند که البته آن اقدامات برای مقابله با موج سهمگین انقلاب اسلامی ایران بود.

وی اضافه نمود: متاسفانه رژیم منحط آل سعود همه جور از اینها پشتیبانی کرده است. پیام برکناری بندربن السلطان این است که آنها نتوانستند به اهدافشان دست یابند. ارتش سوریه هم در کنار حمایت های ایران و کمک های رزمندگان حزب الله توانسته است به پیروزی های فراوانی دست یابد.

وی مخالفت آمریکا با پذیرفتن ابوطالبی را دلیلی بر عدم اعتماد به آمریکا دانست و اظهار داشت: اگرچه قسمتی از دارایی های بلوکه شده ایران آزاد شده است اما سنگ اندازی هایی نیز در این مدت کرده اند.

وی با اشاره به فرموده رهبر انقلاب که ما نمی توانیم هیچ اعتمادی به آمریکا بکنیم گفت: آنها پایبند به حرف خودشان نیز نیستند.

وی توصیه کرد که مذاکرات منفعلانه نباشد.

خطیب موقت جمعه میبد با اشاره به نامگذاری امسال به سال «اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی ومدریت جهادی» تصریح کرد: انقلاب ما اگرچه برای اقتصاد نبود و اولویتش مسائل اقتصادی نبود اما برای استوار داشتن انقلاب نیاز است که پایه های اقتصادی را درست کنیم.

این با عزم تک تک مردم ایران ممکن است و حرکتی است که باید از جامعه و از خانواده شروع شود.

وی در ادامه با برشمردن مؤلفه های زیر نیز خواستار مدیریتی جهادی و با اخلاص همانند مدیریتی فرماندهان ما در دفاع مقدس ا ز خود نشان دادند شد:

تاکید بر تولیدات داخلی

شروع مرحله دوم هدفمندی با کمترین فشار بر طبقات ضعیف جامعه

پرهیز از شتاب زدگی

بهره گیری مناسب از انرژی ها

تصویب و تسهیل قوانین برای تولید داخل و کارآفرینی و سرمایه گذاری داخلی

نگاه واقع گرایانه به اقتصاد جهان و چگونگی تعامل با آن و توجه ویژه مسئولان به مناطق محروم.

در پایان خطبه این هفته با اشاره به سال فرهنگ با تاسف از چاپ نشریه دامپزشکی خبر داد که در آن می گویند اگر ما سگ، گربه و حیوانات را در خانه نگهداری کنیم باعث آرامش می شود. وی در این زمینه به مسولان مربوطه هشدار داد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.