Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های نماز عید فطر:

محیط زیست و آلاینده ها حیات را بر استان یزد تنگ کرده است / مسئولین عدالت را در همه شهرهای استان رعایت کنند


تبیین اصول راهبردی استان، توسط امام جمعه میبد، در خطبه های نماز عید سعید فطر... انتقال آب/آلاینده ها و محیط زیست/ مهندسی جمعیت/ خطرهای اخلاقی در دارالعباده/ عدالت مسئولین نسبت به شهرهای استان

به گزارش میبد خبر، آیت الله اعرافی در خطبه نماز عید سعید فطر ضمن تبریک این عید و پیروزی مردم در انجام وظایف الهی، اظهار داشت:

امروز استان یزد و شهرهای آن نیازمند سیاستگذاری اساسی در چند مساله است.

خطیب نماز عید فطر، مسئله ی آب را از مشکلات اساسی امروز و آینده استان یزد و استانهای مرکزی کشور دانست که در این زمینه هم مسئولان موظفند که بحث کشاورزی را علمی و کارشناسی کنند، هم صنعت در این مورد دقت کند و ما نیز در صرفه جویی دقت داشته باشیم.

وی همچنین بیان کرد: برای حفظ استان های مرکزی بخصوص استان یزد، نیازمند پروژه های مهم انتقال آب هستیم که یک پروژه ی آن به بهره برداری رسیده و پروژه های انتقال آب دیگر، سرعت لازم را ندارد.

اعرافی ادامه داد: درخواست مردم از مسئولان، پیگیری جدی تر پروژه های انتقال آب به استان یزد و استان های مرکزی است.

رئیس جامعه المصطفی در ادامه تبیین نکات راهبردی، خطاب به مسئولان استان تصریح کرد: محیط زیست و آلاینده ها، حیات را بر استان یزد تنگ کرده است و در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست و مهار آلاینده ها، امروز  باید اقدام شود، اقدامی که سراسر استان را در بر گیرد.

وی ادامه داد: صنایع سبز و پاک باید به منطقه بیاید، همه ی برنامه ها و توسعه ها باید پیوست محیط زیست و منابع طبیعی داشته باشد و تصمیمات استان باید عادلانه و جامع باشد که همه مناطق و شهرها را در بر بگیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود، بر ضرورت مهندسی جمعیت و مهاجرت ها تاکید کرد و اظهار داشت: ما از حضور غیربومی ها در استان و شهرمان استقبال میکنیم، اما این حضور باید مهندسی شده و برنامه ریزی شده و با رعایت شاخصه های فرهنگی باشد، همچنین مهاجرت ها باید کنترل شود و جلوی مهاجرت مغزها و نخبگان گرفته شود.

خطیب نماز عید سعید فطر با اشاره به اینکه استان ما، دارالعباده و جایگاه انسان های پاک بوده است، بیان داشت: وضع امروز، خطرهایی را در دارالعباده نشان می دهد که بنیان های اخلاق و خانواده و ارزشهای اجتماعی و اسلامی و انقلابی را می تواند متزلزل کند، همه ما مردم باید پیام آور صفا و پاکی و وحدت و همبستگی در استان باشیم.

اعرافی پنجمین نکته راهبردی را عدالت در استان دانست و افزود: همه شهرهای استان در توسعه و برخورداری از امکانات باید عادلانه مورد توجه قرار بگیرندو تقسیم ها و حوزه های انتخابی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.