Skip to Contentمحفل انس با قرآن کریم با حضور نابغه نوجوان جهان اسلام و حافظ کل قرآن به مناسبت دهه مبارک فجر در مصلی آیت الله اعرافی(ره) برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، این برنامه با همت موسسه قرآنی حضرت معصومه(س) و حضور و سخنرانی نابغه قرآنی جهان اسلام ˈعلی امینی ˈ در مصلی آیت الله اعرافی (ره) میبد انجام شد که با استقبال مردم و قرآن دوستان همراه بود. 

علی امینی در این مراسم بیان داشت: انسان روح خود را با خواندن و فهم قرآن کریم جلا می دهد، خواندن قرآن مقدمه ای برای فهم آن خواهد بود. 

امینی افزود: بسیاری از مردم هر روز جزیی از قرآن را می خوانند اگر چه این موضوع بسیار خوب و دارای اهمیت است اما باید همراه با قرائت قرآن به معنای آن نیز توجه کرد. 
وی خواندن قرآن را فضیلت دانست و افزود: بدون فهم معنا تاثیر آن چندان نخواهد بود لذا برای فهم درست قران یا باید زبان عربی فرا گرفت و یا از کسی که از تخصص لازم برخوردار است کمک خواست. 
امینی تلاوت ، فهم ، ترجمه ، تدبر و تفکر و عمل به قرآن را از مراحل یادگیری قرآن عنوان کرد و گفت: بسیاری تا مرحله فهم پیش می روند اما به دلیل وسوسه های شیطانی نمی توانند به خوبی به دستورات این کتاب آسمانی توجه کنند. 
حجت الاسلام احمد امینی پدر این نابغه قرآنی،فرزندان را امانتی در دست والدین دانست و افزود: باید الگوی خوبی برای آنان باشیم تا بتوانیم آنطور که رسول خدا و ائمه اطهار از ما می خواهند فرزندانمان را تربیت کنیم و نسلی صالح به جامعه تحویل دهیم. 
وی تاکید کرد: برای آموزش قرآن به فرزندان باید از خود شروع کنیم، هرچه فضای معنوی ، اخلاقی و قرآنی در خانواده ها حاکم باشد به طور یقین فرزندان ما نیزدر محیطی سالم پرورش می یابند و قرآنی می شوند. 
حجت الاسلام امینی داشتن فرزندان قرآنی را لطف خدا دانست و گفت: سفره الهی برای همگان باز است ما باید بتوانیم در سایه انس با قرآن از این سفره بهره مند شویم. 
وی آموزش دادن را نیازمند داشتن صبر و سعه صدر عنوان کرد و گفت: در تربیت و آموزش باید به خدا توکل و به مدد اهل بیت (ع) سربازانی مومن تربیت کنیم. 

علی امینی، حافظ کل قرآن کریم در ۱۶ فرودین ماه ۱۳۸۱ در شهر بناب به دنیا آمده است و پدرش روحانی و مربی حفظ قرآن کریم در حوزه و دانشگاه می باشد. این نابغه قرآنی که بیشتر سال‏های تحصیلی را به صورت غیر حضوری گذرانده است در نه سالگی در آزمون کارشناسی علوم قرآن و حدیث حضور یافت و اکنون در کنار ادامه‏‌ی تحصیلات کلاسیک به عنوان خردسال ‏ترین طلبه حوزه‏‌ علمیه‏ قم مشغول به ادامه‏ تحصیل می‏‌باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.