Skip to Content

مسئول بسیج سازندگی شهرستان میبد:


مسئول بسیج سازندگی شهرستان میبد بیان داشت: محرومیت زدایی و تحقق اقتصاد مقاومتی مهمترین اهداف بسیج سازندگی در شهرستان میبد می باشد.

حسین یکه مرد مسئول بسیج سازندگی شهرستان میبد در گفتگو با خبرنگار  میبد خبر با اشاره به 17 اردیبهشت ماه هفته بسیج سازندگی بیان داشت: با توجه به فلسفه جمهوری اسلامی که رسیدگی به محرومان است به لطف الهی و تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری به منظور فراهم شدن ایفای نقش مردم در محرومیت‌زدایی، بسیج سازندگی تشکیل شد.

وی افزود: بسیج سازندگی تشکیلات گسترده مردمی است که هم ساختار آن را مردم شکل می‌دهند و هم این مردم در یک مجموعه سازمان‌یافته، ظرفیت‌های مردمی را برای حل مشکلات کشور و نظام به کار می‌گیرند.

یکه مرد تصریح داشت: مقام معظم رهبری در پایه‌گذاری بسیج سازندگی فرمودند به منظور استفاده از نیرو و نشاط جوانان برای سازندگی کشور و پرکردن اوقات فراغت آنان طوری حرکت کنید که هم کشور و هم خود جوانان ساخته شوند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان میبد با اشاره به اینکه فعالیت های خوبی در سال ۹۶ توسط بسیج سازندگی شهرستان صورت گرفته، ابراز داشت: بسیج سازندگی میبد سال گذشته در راستای محرومیت زدایی  21 واحد مسکونی برای محرومین و 7 مدرسه در سطح شهرستان مرمت و بهسازی کرد.

وی با بیان این موضوع که توسعه اشتغال و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در راستای محرومیت زدایی از اولویت های بسیج سازندگی میبد می باشد، اظهار داشت: بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان بیش از 2 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی پرداخت کرده و برای عرضه و فروش محصولات تولیدی نیز اقدام به برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در سال 96 با همکاری نهادهای دیگر شهرستان کرد.

یکه مرد ادامه داد: جمع آوری کمکهای مردمی(نقدی و غیر نقدی) جهت مردم مظلوم میانمار و جبهه مقاومت سوریه به ارزش بیش از 200 میلیون ریال و زلزله زدگان کرمانشاه و کرمان به ارزش بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون ریال از دیگر اقدامات بسیج سازندگی میبد در سال گذشته بوده است.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان میبد از تهیه و توزیع جهیزیه در قالب طرح غدیر برای 3 نوعروس و بسته های معیشتی و تحصیلی برای 20 خانوار نیازمند در سال 96 خبر داد.

وی اردوهای جهادی را از دیگر محورهای موثر در فعالیت های بسیج سازندگی بیان داشت و افزود: برگزاری اردوهای جهادی دانش آموزی و دانشجویی بسیج سازندگی عرصه نشان دادن ارزشهای اسلامی و انقلابی است. این گونه اردوهای جهادی باید با قوت بیشتری انجام گیرد، زیرا در سازندگی و رشد معنوی جوانان تاثیرگذار است. 

یکه مرد در پایان غنی کردن اوقات فراغت جوانان، خدمات رسانی، محرومیت زدایی، کمک به دولت و توسعه اشتغال زایی از محور های مهم اردوهای جهادی برشمرد و اذعان داشت: اردوهای جهادی مایه دلگرمی محرومین بوده و حضور جهادگران بسیجی امید خدمت رسانی را در دل مردم مناطق محروم زنده می کند. 

انتهای پیام/اد

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.