Skip to Content

مسئول بسیج رسانه میبد:

محافظه‌کاری‌های بی‌مورد از آفات مدیریتی در کشور است/ تعقیب غیرموجه رسانه‌های انقلابی، ظلم به مردم‌سالاری دینی


مسئول بسیج رسانه شهرستان میبد گفت: محافظه‌کاری‌های بی‌مورد از آفات مدیریتی در کشور است و اگر مسئولان مشکلاتشان را با مردم در میان بگذارند، می‌توان با درک متقابل و با برنامه‌ریزی بهتری در جهت حل مشکلات قدم برداشت.

محمد وحید کریم بیکی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر افزایش اعتماد میان مردم و مسئولان را امری مهم و انکار ناپذیر دانست و بیان داشت: مقدمه فراهم کردن این اعتماد، تعامل میان مسئولان و رسانه‌ها و همچنین شناخت نقش و مسئولیت هر یک از آن‌ها است.

کریم بیکی افزود: رسانه‌های مجازی و مکتوب باید در کنار مسئولان برای هموار کردن مسیر خدمت‌رسانی به مردم قرار گیرند و از مواضع هجومی نسبت به مسئولان خدمتگزار و انتشار مطالبی که موجب تفرقه می‌شود بپرهیزند.

وی گفت: البته این موضوع منافاتی با نقد و انتقاد ندارد بلکه نقد مستدل و منصفانه از بدیهیات یک رسانه‌ی پویا و حرفه‌ای برای عمق‌بخشی به افکار عمومی و گفتمان سازی و همچنین کمک به پیشبرد اهداف مدیریتی در کشور است.

این کارشناس ارتباطات و علوم اجتماعی ادامه داد: قانون حدود و اختیارات رسانه‌ها را مشخص کرده است و آن‌ها وظیفه‌دارند بر اساس مسئولیت اجتماعی و در چارچوب مشخص، خواسته‌های خود و اجتماع را دنبال کنند.

کریم بیکی با اشاره به این نکته از فرمایش حضرت علی (ع) که سعه‌صدر از ابزار ضروری در مدیریت است،خاطرنشان کرد: تعقیب غیرموجه رسانه‌های انقلابی، ظلم به مردم‌سالاری دینی است و از مسئولان انتظار می‌رود، نظرات و انتقادات منطقی را از رسانه‌های قانونی پذیرا باشند.

وی تصریح کرد: قطعاً برنامه مسئولان در دولت، خدمت‌رسانی به مردم است و رسانه‌ها نیز به‌عنوان یکی از ارکان جوامع مردم‌سالار می‌توانند در پیشبرد اهداف دولتمردان در خدمت‌رسانی به مردم مؤثر باشند.

مسئول بسیج رسانه شهرستان میبد گفت: محافظه‌کاری‌های بی‌مورد از آفات مدیریتی در کشور است و اگر مسئولان مشکلاتشان را با مردم در میان بگذارند، می‌توان با درک متقابل و با برنامه‌ریزی بهتری در جهت حل مشکلات قدم برداشت.

کریم بیکی، عدم توجه به شایسته‌سالاری را یکی دیگر از مواردی که موجب کاهش بازدهی کاری در ادارات و دستگاه‌ها می‌شود بیان کرد و افزود: این مسئله درنهایت به نارضایتی مراجعین به دستگاه ها منجر می‌شود و متأسفانه در مواردی ناکارآمدی‌های فردی به‌ پای نظام نوشته می‌شود که دشمن نیز از این موارد بهره‌برداری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز دریک جنگ تمام‌عیار رسانه‌ای با دشمن قرار داریم و مخالفان نظام، به هر شیوه و روش ممکن علیه جمهوری اسلامی تبلیغات می‌کنند و این مسئله، وظیفه رسانه‌ها را در حفظ منافع ملی و دستاورد‌های انقلاب سنگین‌تر کرده و آن‌ها همواره باید در خط مقدم مبارزه با توطئه‌های رسانه‌ای دشمن و خنثی‌سازی نیرنگ‌ها و پاسخ به شایعات باشند.

مسئول بسیج رسانه میبد در پایان بابیان اینکه می‌توان از شبکه‌های اجتماعی و اطلاع‌رسان علی‌رغم آسیب‌هایی که دارد  استفاده‌ای بهینه کرد افزود: باید با هم‌افزایی و بهره‌گیری از ابزار نوین ارتباطی در جهت تعالی انسان‌ها، توسعه و بالندگی کشور استفاده کرد.


انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.