Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

مجوز داشتن یک برنامه با سلیقه به خرج دادن در نحوه تبلیغات، متفاوت است


گفتگوی خبرنگار صدای میبد با حجت الاسلام حسنی در رابطه با نصب بنر برپایی جشن در سطح میبد آنهم در ایام سوگواری اواخر ماه صفر.

به گزارش میبد خبر به نقل از صدای میبد: نصب دو عدد بنر تبلیغ «جنگ خنده» روز گذشته توسط موسسه فرهنگی و هنری آوای کویر جهت فروش بلیط جشن و برگزاری جشن در ۵ و ۶ ربیع الاول باعث مطرح شدن برخی گلایه ها در سطح شهرستان شد که در این رابطه با امام جمعه موقت میبد حجت الاسلام حسنی به گفتگو نشستیم.

امام جمعه موقت در این زمینه به خبرنگار صدای میبد گفت: باتوجه به اینکه در شهرشاهد بنر جشنی به نام «جنگ خنده» که اجرای آن بعد از ماه صفر بوده و نصب بنر جهت تبلیغات و فروش بلیط است، در گوشه و کنار شاهد اعتراض طلاب و غیرطلاب بودیم که هنوز جو عزاداری بر شهر حاکم است و نصب این بنر جایز نیست.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به اینکه شهر ما مهاجر زیاد دارد و برخی از آنها اهل سنت هستند، به ما گفته اند که در برخی از فضاهای مجازی، اهل سنت، شیعه را بابت نصب این بنرها به باد تمسخر گرفته اند.

وی ادامه داد: در طی تماسی که با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد داشتم وی گفت این جشن دارای مجوز از تمامی ارگان هاست. ولی نصب بنر بر عهده ما نیست.

امام جمعه موقت میبد در ادامه اضافه کرد: با روابط عمومی و حراست شهرداری میبد تماس گرفتم. که آنها گفتند این جشن دارای مجوز است.

حجت الاسلام حسنی اضافه نمود: با مطرح کردن این نکته که مجوز داشتن یک برنامه یک بحثی است، سلیقه هم یک بحثی است. خیلی برای شهر زیبنده نیست که در این ایام، تبلیغ جنگ شادی شود، مسئولین امر هم این امر را پذیرفتند. خواهشم کردیم که بنر را پایین بیاورند و شب شنبه یا در روز یک شنبه این بنر دوباره نصب گردد. شخص برگزار کننده هم قبول کردند که با توجه به اینکه از همه ارگان ها مجوز دارند بنر را پایین آورده و بعد از این ایام نصب کنند.

امام جمعه موقت میبد در مورد اشکال شرعی اطلاع رسانی این جشن گفت: نصب بنر اطلاع رسانی جشن شرعا اشکالی ندارد ولی از نظر عرفی باید سلیقه به خرج می دادند.

حجت الاسلام حسنی در پایان این گفتگو ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام آخر ماه صفر به مردم که در این دو ماه سنگ تمام گذاشتند از مردم خواست چند روز باقی مانده ماه صفر نسبت به اقامه عزای اهل بیت و تبیین معارف و مجالس عزاداری سنگ تمام بگذارند.

لازم به ذکر است آن طور که از برگزار کننده جشن نیز سوال شد مقرر شده بوده که این بنرها در چند روز قبل از آخر ماه صفر نصب، سپس در ایام رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) بر روی بیلبوردها پایین آورده شده و دوباره در پایان ماه صفر و در اول ماه ربیع بنرها نصب گردند.

ای کاش مسئولین امر به برگزار کننده این جشن که جوانی ۲۲ ساله است و اولین تجربه خود را در سطح شهرستان انجام می دهد، قبل از صدور مجوز تمامی جوانب را رصد  کرده و این نکته را گوشزد می کردند. تا حقی از کسی ضایع نشود و حق الناسی بر عهده شخصی نیفتد و در این مسیر شخصی که ماه ها به دنبال برگزاری یک جشن و مجوز آن بوده است دچار خسارت مالی نشود.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


خخخخخخخخخخ خخخخخخ
شوما اگه ناراحتی...خودتو دار بزن....به همین راحتی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۶ ۱۳:۱۶ در پاسخ استاد 10
استاد 10
واقعابرای یک شیعه زشته درایام سوگواری بنرجنگ شادی وخنده درسطح شهرببینیم واقعامسولین این جشن درکی ازمحرم وصفرندارند؟..خدایابه ماعلاوه برشورحسینی شعورحسینی نصیب مابفرما
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ ۱۳:۴۷