Skip to Content


مجتمع آبرسانی شهدای روستاهای بخش مرکزی میبد افتتاح شد


مجتمع آبرسانی شهدای روستاهای بخش مرکزی شهرستان میبد روز جمعه با حضور مشاور وزیر نیرو و مشاور مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور، فرماندار میبد و جمعی از مسئولان استانی و این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش میبد خبر، مدیرآب و فاضلاب روستایی میبد در آیین بهره برداری از این مجتمع گفت: این مجتمع یک باب مخزن هزارمترمکعبی زمینی، یک باب مخزن هوایی ۲۰۰ مترمکعبی، یک ایستگاه پمپاژ، یک ایستگاه کلرزنی و یک حلقه چاه جدید را شامل می شود که با ۱۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و سفر پر برکت مقام معظم رهبری به استان تامین شده است .

محمدعلی دهقانی افزود: با افتتاح این مجتمع آب ۷ روستای رکن آباد، مهرآباد، حجت آباد، محمدآباد، مزرعه کلانتر و فیض آباد تامین می شود.
مشاور مدیرعامل و رئیس امورایثارگران شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور نیز در این آیین گفت: براساس تدابیر دولت و تخصیص اعتباری که به اذن مقام معظم رهبری درسال ۹۴ برای تامین آب شرب روستاها اختصاص پیدا کرده درسال ۹۵ نزدیک به هزار مجتمع آبرسانی به مرحله بهره برداری می رسد.
مسعود شوندی با بیان اینکه هم اکنون ۷۴ درصد از مناطق روستایی کشور از آب شرب سالم بهره مند هستند، افزود: هدف گزاری شرکت مهندسین این است که در ۳سال متوالی با پرداخت اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و کمکی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همتی که دولت خواهد داشت؛ روستاهای بالای ۲۰ خانوار از آب شرب سالم بهره مند شوند .
وی گفت: در سال ۹۴ نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای این طرح ها در نظر گرفته شده و حدود هزار و ۵۰۰ میلیون دلار دیگر برای اتمام این طرح ها نیاز است.
مرکز شهرستان میبد در فاصله حدود ۴۵ کیلومتری مرکز استان یزد قرار داد.

ایرنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.