Skip to Content

فرماندار میبد؛

متاسفانه همه توان خود را در سه حوزه سرامیک، فولاد و نساجی گذاشته ایم/ نگاه صنعتگر ما باید عوض شود


فرماندار میبد بیان داشت: اگر همه منابع آماده باشد و کاری انجام بگیرد، هنری نکرده ایم، و این نشان دهنده مدیریت خوب نیست؛ بلکه با وجود کمبودها و کاستی ها کار مناسبی انجام شود، هنر کرده ایم.

به گزارش میبد خبر، حسین فلاح در حاشیه جشنواره گل محمدی در میبد بیان داشت: نمونه این کار در همین مکان انجام گرفت و دوستان همکاری کرده اند و اتفاق خوبی افتاد، که حداقل آن تشکیل یک پاتوق خانوادگی و دوستانه بود.

وی درباره ادامه دادن این روند گفت: بحث پرورش ماهی های تزئینی به عنوان یک تجارت درآمدزا در میبد در حال شکل گیری است، که جهاد در این محور ورود خوبی داشته است.

وی افزود: در محور صنایع دستی هم هنوز راه درازی در پیش داریم و جای کار زیاد وجود دارد. به عنوان مثال باید یک گل شوئی و یا خاک شوئی مناسبی برای فعالین حوزه سرامیک اماده کنیم که کمی از ناخالصی خاک مورد استفاده کم شود و آهک و گچ این گل ها را به حداقل برسانیم. دنبال این موضوع هم هستیم و ان شاءالله با کمک خیرین این موضوع به نتیجه برسد و در اینده ای نزدیک برای این حوزه هم کار خوبی انجام شود.

حسین فلاح تصریح کرد: در بحث زیلو هم ساختار خوبی داریم که از گذشتگان بر جای مانده است. مرکز اموزش فنی حرفه ای هم به صورت جدی به بحث زیلو ورود پیدا کرده است، صنایع دستی استان هم کم کم به این نتیجه رسیده است که باید حمایت کند، که زیلو به سمت ملی شدن و جهانی شدن پیش رود. البته، دور همی ها و پاتوق هایی که پدران و پدربزرگ های ما داشته اند باید بر گردد و باید با تندروی نکردن در مدرنیزم بتوانیم ارزش های گذشته خود را در این محور زنده نگهداریم.

وی در انتها افزود: ما متاسفانه همه توان خود را در سه حوزه سرامیک، فولاد و نساجی گذاشته ایم. ما باید بیشتر به سمت کارهایی برویم که به نوعی استفاده بهینه از تکنولوژی باشد و درامد بهتری هم داشته باشد و تخریب محیط زیست را نیز در پی نداشته باشد. هنوز صنعتگر ما به این موضوع نگاه جدی نکرده است و یا نتوانسته است خود را تطبیق دهد که می توان سوای از فولاد و سرامیک به صنایع درآمدزا، سازگار با محیط زیست و اشتغال زا پرداخت. البته آب هم بحثی جدی و  مهم است که ان شاءالله بتوانیم با بحث فاضلاب این موضوع را به نوعی جواب بدهیم.

انتهای پیام/

میبد ما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.