Skip to Content

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد:

مبتلا شدن دانش آموزان به کرونا را بسیار جدی بگیرید


سید جلیل میرمحمدی گفت: مبتلا شدن دانش آموزان به کرونا را بیمار شدن چندین نفر محاسبه کنید و روی آن حساسیت بسیار زیادی به خرج دهید.

به گزارش میبدخبر، سید جلیل میرمحمدی رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا، اظهار داشت: در موج اول، فعالیت دوستانی که در حوزه بهداشت بودند و غربالگری می کردند نادیده گرفته شد و امروز معلوم شد که چقدر این موضوع به ما کمک کرده بود، از دوستان فعال در این بخش درخواست می کنم این غربالگری ها و پیگیری ها مجدداً و مانند موج اول کرونا شروع شود.

وی گفت: در موضوع قرنطینه شهری و به خصوص فروشگاه های بزرگ شهری که موج جمعیت و خصوصا جمعیت بدون ماسک در آنها مشاهده می شود، باید توجه ویژه تری صورت بگیرد و تا حد امکان این محور کنترل شود.

رئیس سابق دانشکده علوم پزشکی استان یزد بیان داشت: از استاندار محترم درخواست می کنم موضوع دورکاری را در سیستم اداری و دولتی جدی بگیرند و تا حد امکان باعث کم شدن حضور افراد در جامعه و محیط کار شوند.

وی با اشاره به موضوع حساسیت بیشتر درگیری نوجوانان و دانش اموزان به کرونا، گفت: هر بیمار دانش اموز را چندین نفر بیمار عادی حساب کنید زیرا نمی توانیم این قشر را به راحتی کنترل کنیم، نه استفاده از ماسک در این قشر جدی گرفته می شود، نه میتوان به راحتی قرنطینه کرد و این موضوع به شیوع بیشتر کمک می کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد افزود: در حوزه اطلاع رسانی در صدا و سیما باید در موج سوم تفاوت بیشتری نسبت به موج اول اتفاق بیفتد و تا حدی که ممکن است برنامه های گفتگو محور و گزارشی و پر بیننده در اولویت قرار گرفته و موضوع جلب مشارکت مردمی را مورد توجه ویژه قرار دهند.

دکتر میرمحمدی گفت: تجربه خوبی که در موج اول داشتیم و کمرنگ شد استفاده از نیروهای جهادی در حوزه های مختلف بود که کمک بسیار موثری کردند ولی امروز از این ظرفیت کمترین بهره را می بریم و این موضوع به بالا رفتن آمار بیماری در جامعه کمک می کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.