Skip to Content

بیانات امام خمینی (ره) درباره عزاداری امام حسین(ع)؛

ما ملت گریه سیاسی هستیم/ با همین اشکها سدهای مقابل اسلام را خرد می‎کنیم +فیلم


امام خمینی (ره) می‎فرمایند: «ما ملت گریۀ سیاسی هستیم، ما ملتی هستیم که با همین اشکها سیل جریان می‌‎دهیم و سدهایی را که در مقابل اسلام ایستاده است، خرد می‌‎کنیم».

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از مشرق: جریان عاشورا نه فقط روزی برای عزاداری است، بلکه فرهنگی است که با تدبر و مطالعه بیشتر در زوایای آن می‎توان به ابعاد مختلف و زیبای آن پی برد. بسیاری از بزرگان شیعه در ادوار گذشته به صورتهای مختلف ارادتشان را به محضر امام حسین(ع) ابراز داشته‎اند و حتی برخی خود را از صحبت ـ هرچند کوتاه ـ در این زمینه عاجز دیده‎اند.


در عصر ما نیز امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیوسته در مناسبات مختلف این مسئله را مورد توجه قرار می دادند و بر اهمیت آن تأکید می‎کردند، آنان با نوع نگاه و بصیرت نافذشان به بیان مسائل و عبرتهایی از این ماجرا می پرداختند، امروزه پس از گذشت سالها از آن طرح بحثها، وقتی کمی دقیق می‎شویم، قیمت و بصیرت افرادی چون امام خمینی (ره) بیشتر و بیشتر برایمان جلوه می‎کند و لزوم به کارگیری آنها در جامعه را به وضوح حس می‎کنیم که در ادامه به برخی از بیانات اشاره می شود:

بخشی از بیانات امام خمینی (ره) در فیلم ذیل به این قرار است: «زنده نگه داشتن عاشورا یک مسئلۀ بسیار مهم سیاسی - عبادی است، عزاداری کردن برای شهیدی که همه چیز را در راه اسلام داد، یک مسئله سیاسی است، یک مسئله‌‎ای است که در پیشبرد انقلاب اثر بسزا دارد.ما ملت گریۀ سیاسی هستیم، ما ملتی هستیم که با همین اشکها سیل جریان می‌‎دهیم و سدهایی را که در مقابل اسلام ایستاده است، خرد می‌‎کنیم». (صحیفۀ امام، جلد 13، صفحه 327)

«اگر این مجالس عزا و دستجات سینه‎‏زنی و نوحه‎‏سرایی نبود، 15 خرداد پیش می‎‏آمد» (صحیفۀ امام، ج‏16، ص‏206)

در ادامه می‎توانید فیلم بیانات امام خمینی (ره) دربارۀ عزاداری امام حسین(ع) را مشاهده کنید:
 
 
 

 

 
 
 
00:0003:28
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...