Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های پرشور نماز جمعه:

ما مرد رمضان و محرم هستیم و در برابر بی منطقی دشمنان کوتاه نمی آییم/ مسئولان بحران آب را جدی بگیرند


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه سخن ما در مذاکرات، سخنی منطقی است و چیزی بر خلاف حقوق بین الملل عنوان نمی کنیم، گفت: ملت ایران ملت شجاع و رشیدی است که در برابر قلدری و عربده کشی مستکبران ترس ندارد.

به گزارش میبد خبر،امام جمعه میبد گفت: اخیرا رییس دادگستری استان اظهارات یکی از مسئولان قضایی در رابطه با جرم خیز بودن استان یزد را تکذیب کرده اند، اما شک نکنید که موج آسیب های اجتماعی، به سمت دارالعباده و محیط های خوب اجتماعی روانه شده است.
آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه میبد با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س)، آن بانوی مکرم را نمونه ای ممتاز برای زنان همه عالم برشمرد که باید از آن حضرت درس ایثار و پایداری در راه خدا بگیریم.
امام جمعه میبدهمچنین ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و شهید محراب آیت الله صدوقی، هفته قوه قضاییه را به همه تلاشگران عرصه قضا تبریک گفت و اظهارداشت: انتظار از دستگاه قضا این است که در رسیدگی به پرونده های مردم سرعت و دقت را با هم جمع کنند.
وی تصریح کرد: حجم بالای پرونده های انباشه شده و زمان درازمدت دادرسی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.
اعرافی راهنمایی و مشاوره مردم مخصوصا برای نیازمندان و محرومان را موضوعی دانست که باید به آن توجه شود و دستگاه قضایی عدالت را در این زمینه محقق کند.
امام جمعه میبد افزود: باید قبل از اینکه پرونده به دادگاه برسد، در محیط خانواده، مساجد و شوراهای حل اختلاف حل و فصل شود.
وی پیشگیری از جرایم و عنایت خاص قوه قضاییه به موضوع خانواده، مفاسد و صنایع را از مواردی دانست که دستگاه قضا باید تخصصی تر و دقیق تر به آن ورود پیدا کند.
رییس جامعه المصطفی ضمن هشدار در خصوص اینکه جامعه ما با آسیب های متعدد مواجه است، افزود: اخیرا یکی از مسوولان قوه قضاییه، یزد را یکی از استان های جرم خیز کشور عنوان کرده و مسوولان قضایی استان این اظهارات را تکذیب کرده اند، اما شک نکنید که موج آسیب های اجتماعی، به سمت دارالعباده و محیط های خوب اجتماعی روانه شده است.
امام جمعه میبد یکی از این آسیب های جامعه را پرخاشگری و نزاع جمعی عنوان کرد و گفت: اختلافات خانوادگی، گسترش طلاق و مفاسد اخلاقی در کوی و برزن ما دیده می شود که مردم و مسوولان باید آن را معالجه و مراقبت کنند.
امام جمعه میبد در ادامه گریزی به موضوع معادن موجود در شهرستان زد و بیان کرد: شایسته نیست در حالیکه میلیاردها تومان از معادن استخراج میشود، محرومیت در آن منطقه موج بزند.
وی همچنین افزود: صنایع ما به لحاظ نقدینگی، تسهیلات و فروش با بحران روبرو شده اند و تقاضا داریم مسوولان ذی ربط در استان، مقوله صنعت را به صورت عام و خاص در برنامه ی خود لحاظ کنند و از بحران کارگران جلوگیری نمایند.
اعرافی با تاکید بر اینکه صنایع نیز باید به زندگی سالم مردم توجه کنند، اظهار داشت: مجوزهایی که در حوزه صنعت استان داده شده دقیق و منطقی نیست.
آیت الله اعرافی در ادامه ضمن تذکر مجدد در خصوص بحران آب تصریح کرد: اگر طرح های جدید آب رسانی به استان دنبال نشود، در آینده با مشکل جدی مواجه می شویم.
خطیب جمعه میبد سپس با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزاران نظام، فرمایشات ایشان را از ناب ترین سخنان رهبری در مسئله هسته ای و مذاکرات دانست و گفت: رهبری از یک سو از تیم مذاکره کننده حمایت کردند و از سوی دیگر خطوط قرمز نظام را بسیار شفاف و روشن مشخص نمودند.
اعرافی به مسئولان آمریکایی و یاوه گویی های آنها این هشدار را داد که مواضع رهبر انقلاب از روی مصلحت سنجی نیست و مواضع رهبری همان مواضع ملت ماست و این ملت به هیچ وجه از آن ها کوتاه نخواهد آمد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه سخن ما در مذاکرات، سخنی منطقی است و چیزی بر خلاف حقوق بین الملل عنوان نمی کنیم، گفت: ملت ایران ملت شجاع و رشیدی است که در برابر قلدری و عربده کشی مستکبران ترس ندارد.
 وی افزود: ما مرد جنگ و میدان شهادت و مرد رمضان و محرم هستیم و در برابر بی منطقی دشمنان کوتاه نمی آییم.
امام جمعه میبد خاطر نشان کرد: رهبری و مسوولان ممکن است در برخی از مسایل اختلاف نظر داشته باشند اما در خطوط قرمز هسته ای متحد و دنباله روی رهبری هستند
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.