Skip to Content

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران:

ما انشای قدرت میکنیم و هرگز نوشته های دیکته شده قدرت های بزرگ را نمیخوانیم/تونل‌های سپاه مملو از موشک‌های آماده پرواز است


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان از گزینه‌های نظامی می‌گویند و ما را تهدید می‌کنند، گفت: بین آرزوهای دشمن و توانایی‌هایش فاصله بسیار زیاد است، ما این فاصله را با قدرت‌افزایی زیاد کرده‌ایم.

به گزارش میبد خبر ، سردار حسین سلامی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران با اشاره به درخواست آمریکایی‌ها مبنی بر توقف توسعه قدرت موشکی ایران خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: ما به آمریکایی‌ها می‌گوییم که تا زمانی که شما فلسطینی‌ها را قتل عام می‌کنید، تا زمانی که ملت مظلوم یمن را زیر سقف خانه‌هایشان شبانه دفن می‌کنید، تا زمانی که ملت مسلمان سوریه را آواره می‌کنید، تا زمانی که خانه‌های پاکستانی‌ها را ویران می‌کنید و بلادهای اسلامی را در اشغال دارید با شتاب بیشتری توسعه قدرت موشکی‌مان را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: ملت ایران مطلع باشند که انبارهای موشکی‌ ما و تونل‌های طویل مملو از موشک‌هایی داریم که همگی آنها آماده پرواز هستند تا از عزت، استقلال، آزادی و حریت ملت و سایر مسلمانان عالم دفاع کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این مطلب که امروز برای جای دادن موشک‌ها در انبارها با کمبود فضا مواجهیم، اظهار داشت: در توسعه قدرت دفاعی و بازدارنده خود هرگز توقف نخواهیم کرد و این خواسته مسلمان ملت ایران است چرا که ما از تاریخ آموخته‌ایم که هر کشور اسلامی که ضعیف شد آمریکا، انگلیس و اسرائیل یا به آنها حمله و اشغال کردند و یا آنها را بمباران کرد و به ذلت کشانده‌‌اند؛ما می‌خواهیم عزیز بمانیم و عزت شان ملت ایران است.

سردار سلامی اضافه کرد: امروز ایران تکیه‌گاه مستحکم ملت‌های مسلمان دنیاست و هرگز نوشته‌های روی کاغذ را که توسط قدرت‌های بزرگ دیکته شده را نمی‌خوانیم بلکه ما انشای قدرت می‌کنیم و در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان می‌ایستیم.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها هر روز سخن از گزینه نظامی می‌زنند و ایران را تهدید می‌کنند وانتظار بیخودی دارند که ما به خواهش و التماس‌های آنها در توقف قدرت بازدارنده خود پاسخ مثبت دهیم، تصریح کرد: آمریکایی‌ها هر چه می‌خواهند می‌توانند آرزو کنند، اما آنها نمی‌توانند به آنچه آرزو می‌کنند دست یابند. یعنی آنچه نمی‌توانند دستیابی به آرزوهایشان است. بین آرزوهای دشمن و توانایی‌هایشان فاصله زیادی است و ما این فاصله را با قدرت‌افزایی خود افزایش داده‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به ادعای اخیر آمریکایی‌ها مبنی بر شلیک موشک توسط سپاه درتنگه هرمز اظهار داشت: آمریکایی‌ها می‌گویند که قایق‌ها و شناورهای رزمی سپاه علیه آنها موشک شلیک کرده است. ما به آنها می‌گوییم آنقدر مقتدر، توانمند، جوانمرد و واقع‌نگر هستیم که اگر موشکی شلیک کنیم، آشکارا آن را اعلام خواهم کرد. آمریکایی‌ها بدانند تاکتیک‌های ما تابع استراتژی‌هایمان است و دست به رفتارهای کور نخواهیم زد و اینکه آنها مرعوبند و می‌ترسند به ما ربطی ندارد و اگر موشکی شلیک کنیم بلافاصله آشکارا آن را  بدون هراس اعلام می‌کنیم.

سردار سلامی گفت: ما یک نظام قدرتمند، مسلط و رزمی هستیم و هیچ عمل مخفی نداریم و هر کجا بخواهیم از مسلمانان حمایت کنیم آشکارا آن را انجام می‌دهیم و برای دفاع از استقلال و کرامت ملت ایران از هیچ قدرتی هراس نداریم و آنهایی که به غرب اعتماد دارند بدانند که دست‌های چدنی آمریکا در زیر دستکش‌های مخملی‌شان آشکار شده است.

وی با بیان این مطلب که روابط ما با آمریکا دو خط متوازی است که هیچگاه به یکدیگر نمی‌رسند اظهار داشت: ماهیت وجودی ما با آمریکا در تضاد است. آمریکایی‌ها از جنس شیطان هستند و می‌خواهند جهان را به فحشاء بکشند اما انقلاب اسلامی به دنبال عدالت و کرامت ملت‌هاست و این دو متضاد حق و باطل است که هرگز به یکدیگر وصل نمی‌شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: ما در حال فتح افق‌های بلندتری هستیم، مطیع امر رهبری هستیم و برای عمر باعزت رهبر معظم انقلاب دعا می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، سردار سلامی در ابتدای سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به مقاومت‌های ملت ایران در برابر اسارت و بردگی مدرن جهان و نقش رهایی امام خمینی در رهایی از اسارت ملت ایران گفت: امام خمینی(ره) برای ما عزت، استقلال، آزادی و ارزش‌های الهی رابه یادگار گذاشتند. ایشان قدرت‌های پوشالی و شوکت ظاهری شرق و غرب را در برابر عظمت خداوند بزرگ حقیر نشان دادند. او سرچشمه عزت ما و سرآغاز یک استقلال همه جانبه برای دستیابی به یک تمدن عظیم اسلامی بود و امروز نیز از خداوند بزرگ برای رهبری عظیم‌الشان و نور چشمان امت اسلام و آن رهبر والامقامی که همانند امام غیرت بیداری و آگاهی و عزت و کرامت مسلمانان را پس از دوران شکوهمند رهبری امام بر دوش گرفتند آرزوی سلامتی و افزایش طول عمر داریم.

وی ادامه داد: حضرت‌ آیت‌الله امام خامنه‌ای رهبر بزرگی است که توانست پس از امام تمرکز ذهنی و فیزیکی قواین دشمن را از روی ملت مسلمان ایران و دیگر مسلمانان بلاد دنیا بردارد و هدایت جبهه وسیعی را علیه مستکبران که اراده کرده بودند بر سرنوشت مسلمانان حاکم شوند برعهده گرفت او توانست به عمق آرزوها، خیال‌ها، باورها، سیاست‌ها و همه تاکتیک‌های آنها نفوذ کند و حقیقتا یک رهبر استثنایی است و از خداوند متعال برای این رهبر عزیز و شخصیت منحصر به فرد سلامت، سعادت و طول عمر روزافزون آرزومندیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش درباره سالروز 9 دی تصریح کرد: 9 دی واقع‌ای بود که در طول یک روز برای نخستین بار ملت ایران توانستند با آفرینش یک حماسه جاودانه سیاست‌های دنیای استکبار را قلع و قمع و دفن کند.

سردار سلامی اضافه کرد: 9 دی اوج شکوه انقلاب ملت ایران بود و نشان‌دهنده بیداری وصل‌ناپذیر، آگاهی، خردورزی و عمل به موقع و تمام کننده ملت ایران بود.

وی با بیان این مطلب که حماسه 9 دی فروپاشی آرزوهای دشمنان و عناصر فریب‌خورده و مزدوران داخلی بود، گفت: عده‌ای شخصیت‌های فرصت‌طلب در شکوهمندترین واقع سیاسی کشور یعنی انتخابات ریاست جمهوری سال 88 کام پیروزی درخشان ملت ایران را تلخ کردند و درصدد بودند که این پیروزی را تبدیل به یک شکست کنند، فتنه 88 فتنه‌ای بود که عده‌ای با جهالت و نافهمی و قدرت‌طلبی با وجود آنکه همه اعتبار خود را مدیون انقلاب و خون شهدا بودند و بسیاری از مناصب کلیدی نظام به همین خاطر در اختیارشان قرار گرفته بود به چهره جامعه سیلی زدند و فرصت خوبی را برای ضدانقلاب‌ها که همیشه در کمین هستند فراهم کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: فتنه 88 با شرارت‌ها و نمک‌نشناسی‌ها و بی‌تقوایی‌های همین عده شکل گرفت اما ملت مسلمان ایران در آن حرکت توفانی 9 دی کاخ آرزوهای دشمنان را ویران کرد و یاس و ناامیدی را به جبهه دشمنان اسلام سوق داد.

سردار سلامی برهمین اساس خاطرنشان کرد: ملت مسلمان ایران غم تنها ماندن حضرت علی(ع) را در مسجد کوفه با چشم‌های معنوی‌شان دیده بودند و همواره مردم بی‌وفای آن زمان را سرزنش می‌کنند که چگونه امام امت در برابر دشمنان تنها مانده بود. همچنین ملت ایران تنها ماندن امام حسن مجتبی در برابر معاویه و تنها ماندن امام حسین(ع) را در واقع شکوهمند عاشورا را با چشمان ملکوتی‌شان دیدند و اینها تجربه‌های تلخی برای ملت ایران بود تا در نهم دی نشان دهند که امام امت را تنها نخواهند گذاشت و آن حماسه بزرگ را با بصیرتشان ایجاد کردند.

وی با بیان این مطلب که تاریخ نشان داده است که هر امتی که از ولی خود فاصله گرفت دشمنان نیز بر او مسلط شده‌اند به خیانت‌های آمریکا و انگلیس علیه ملت ایران قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: همه مصیبت‌ها، گرفتاری‌ها و عقب‌ماندگی‌های دنیای اسلام و ملت ایران در قبل از انقلاب به خاطر توطئه‌ها و تفرقه‌های قدرت‌های شرق و غرب بوده است. اما امروز انقلاب اسلامی یک الگو برای همه نقاط جهان اسلام تبدیل شده است و بتدریج فضای تنفس آمریکا را تنگ کرد هو این اتفاق به فضل الهی و رهبری خردمندانه الهی و اساس منطق وحیانی حضرت امام خامنه‌ای رخ داده است.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ناکامی آمریکا در تحریمهای اقتصادی، تهاجم فرهنگی و انزوابخشی علیه ملت ایران اظهار داشت: صفحات تاریخ ملت ایران هر یک نشان دهنده آن است که در هر عرصه‌ای که دشمنان در مقیاس جهانی با این ملت درگیر شدند حاصلی جز شکست برای آنان به دنبال نداشته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشارکت 85 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری 88 را نشان دهنده مردمسالاری دینی و پاک در ایران دانست و گفت: اما ناگهان و پس از این انتخابات همه چیز عوض شد آنهایی که از نظام آبرو گرفته بودند و توسط نظام به شخصیت‌های ملی و معتبر تبدیل شده بودند و ملت‌ آنها را کاندید ریاست جمهوری کرده بودند به دلیل شخصیت قدرت‌طلبی و هواپرستی‌شان سازوکارهای قانونی نظام را بر هم زدند و خیال کردند که باید قوانین و سازوکارهای نظام با میل و آرزوهای آنها تطبیق داده شود و می‌خواستند به زور آرای مردم را به سرقت ببرند اما رهبری عزیز انقلاب صیانت بخش آرای ملت بود؛ آنها می‌خواستند از نظام ما باج‌خواهی کنند و با شانتاژ و جوسازی دنبال تسلط بر فضای اجتماعی و سیاسی جامعه بودند و این یک خیانت آشکار به آرمانها، دستاوردها و شکیبایی‌های ملت ایران بود. آنها به موقعیت بین‌المللی و رافت نظام اسلامی آسیب زدند و راه آنان عکس مسیر شهدای ما بود. شهدا از خود گذشتند تا انقلاب بماند اما آن عده می‌خواستند انقلاب را به پای خود ذبح کنند.

سردار سلامی با بیان این مطلب که ملت ایران با حضور در حماسه 9 دی اجازه تنفس در فضای سیاسی را از فتنه‌گران گرفتند و همه توطئه‌ها را از بین بردند، افزود: رهبری عظیم انقلاب در خطبه‌ 25 خرداد با جسم جانبازشان از تاریخ عمار سخن گفتند و به تدریج فتنه ریزش کرد و در روز عاشورا ملت کفن پوشیدند و به خیابان آمدند و بساط فتنه را جمع کردند. رهبری انقلاب شرح صدر به خرج دادند، اتمام حجت کردند و همه را به توبه و بازگشت به مسیر ملت دعوت کردند اما متاسفانه گوش شنوایی برایشان نمانده بود.

وی در بخش دیگری ازسخنانش به نفوذ انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای انقلاب اشاره کرد وافزود: امروزه نفوذ سیاسی، اعتقادی و فرهنگی ملت ایران تا شرق مدیترانه و شمال آفریقا پیش رفته است، امروز فلسطین به برکت انقلاباسلامی به یک قدرت تبدیل شده حزب‌الله در لبنان یک نیروی دفاعی قدرتمندی را شکل داده که می‌تواند به همراه فلسطینی‌ها در 4 جنگ از پیشروی‌های آمریکا و اسرائیل جلوگیری کند، امروز سوریه یک ارتش نیرومندی تشکیل داده که در برابر تروریست‌ها ایستادگی کرده و پیروز می‌شود و در عراق یک نیروی قدرتمند مردمی همانند بسیج ما شکل گرفته است که در برابر تروریست‌ها رسیدگی می‌کند، امروز در شرق مدیترانه فرزندان انقلاب با دشمنان اسلام درگیرند در یمن انصارالله همانند حزب‌الله به یک نیروی تعیین کننده در جهان اسلام تبدیل  شده است و اینها همان نفوذ انقلاب اسلامی در فرای مرزهایمان است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ایران امروز وسیع‌تر از آنی است که کرانه‌های جغرافیایی بر روی نقشه‌ها نشان می‌دهد گفت: آمریکا امروز از یک بازیگر محوری در گذشته‌های دور به یک بازیگر معمولی تبدیل شده است. اراده آنها در تحولات سیاسی جاری نیست.

به گفته وی حل هیچ معادله‌ای بدون حضور ایران اسلامی ممکن نیست و تمامی سناریوهای دشمنان علیه انقلاب با شکست مواجه شده است.

منبع:فارس وتسنیم

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.