Skip to Content

همزمان با سراسر کشور؛


همزمان با سراسر کشور مانور زلزله و ایمنی دانش آموزان در آموزشگاه شهید یاسایی میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، مانور ایمنی برابر زلزله با شعار ' مدرسه ایمن،جامعه تاب آور' صبح امروز همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولین شهرستان میبد در آموزشگاه شهید یاسایی بیده برگزار شد.

در این مانور، دانش آموزان با پخش آژیر نخست به تمرین پناه گیری در مکان های مناسب در هنگام وقوع زلزله فرضی پرداختند.

دانش آموزان با به صدا درآمدن آژیر دوم تمرین تخلیه و ترک اضطراری کلاس و ساختمان مدرسه و تجمع در حیاط مدرسه را انجام دادند وبا آژیر سوم عملیات امداد ونجات آغاز شد. در ادامه دانش آموزان با مشارکت اکیپ‌های امدادی، بهداشتی و امنیتی مانور زلزله را اجرا کردند.

این مانور هرساله به منظور آموزش و آمادگی دانش آموزان در واکنش به زلزله و کاهش خسارت پذیری در هنگام بروز بلایای طبیعی برگزار می شود.

کمال بنا در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، در رابطه با برگزاری این مانور اظهار داشت: مانورها باعث افزایش آمادگی همه نیروها به‌ویژه مردم برای مقابله با حوادث غیرمترقبه و بحرانی می شود.

وی افزود: وقوع زلزله و حوادث طبیعی و غیرطبیعی زنگ خطری برای همگان است تا همواره آمادگی خود را حفظ کنند.            

بنا بر خودامدادی و دیگر امدادی تأکید کرد و گفت: آموزش امداد و انجام کمک های اولیه و چگونگی کاهش تلفات و خطرات لازم است که در این زمینه نهادهای امدادی و بهداشتی مسئولیت دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد ادامه داد: هرکس در هر مسئولیتی باید نسبت به حوادث پیرامونی حساسیت داشته باشد و شرایط مقابله را آماده کنند.

مانور امروز زلزله و ایمنی در مدارس با همکاری هلال احمر، اورژانس 115، آموزش و پرورش، ستاد مدیریت بحران، نیروی انتظامی و سپاه ناحیه میبد برگزار شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.