Skip to Content

معاون فرماندار میبد در جلسه کارگروه اجتماعی سپاه میبد:

لزوم کنترل جدی خانواده ها در استفاده فرزندان از فضای مجازی/پایگاههای بسیج محلات یکی از راههای حل مسائل و مشکلات اجتماعی


سید محسن فلاح گسترش فضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی را یکی از عوامل شکسته شدن قبح برخی از ارزش‌های متعالی جامعه عنوان کرد و گفت: خانواده‌ها باید استفاده فرزندان خود از این سایت‌ها و فضاهای مجازی را کنترل و مدیریت کنند.

به گزارش "میبدخبر" ، معاون فرماندارمیبد با اشاره به برخی از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان میبد ازجمله طلاق، اعتیاد، انحرافات اخلاقی، مهاجرت و خشونت‌های خانوادگی گفت: شهرستان میبد با پیشینه فرهنگ غنی اسلامی و دینی امروز با این آسیب‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند.

سید محسن فلاح بابیان اینکه بسیاری از این ناهنجاری‌های اجتماعی به تحولات این شهرستان در حوزه آموزش عالی، صنعت و مهاجرت‌های غیرمعقول از داخل و خارج برمی‌گردد گفت: مسئولین با کمک کردم از ظرفیت‌های مردم برای مهار این آسیب‌ها باید تدبیری اساسی بی اندیشند.

فلاح گسترش فضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی را هم یکی از عوامل شکسته شدن قبح برخی از ارزش‌های متعالی جامعه عنوان کرد و گفت: خانواده‌ها باید استفاده فرزندان خود از این سایت‌ها و فضاهای مجازی را کنترل و مدیریت کنند.

وی تصریح کرد: نباید از خانواده به‌عنوان نهاد بسیار مهم و تأثیرگذار غافل شویم.

فلاح افزود: برای تحکیم بنیان‌های خانواده به مشاوره‌های دینی و روانشناسی و آموزش مهارت‌های زندگی و آگاه‌سازی خانواده‌ها نیازمندیم.

معاون فرماندارمیبد گفت: شکل‌گیری پایگاه‌های بسیج محلات از سال گذشته در شهرستان میبد، تأثیر زیادی در حل مسائل و مشکلات اجتماعی گذاشته است.

فلاح با تأکید بر شناسایی و اولویت‌گذاری محلات آسیب‌پذیر در شهرستان میبد گفت: کارگروه اجتماعی باید با الویت بندی روی محلات آسیب‌پذیر و پرخطر در ابعاد مختلف آسیب‌های اجتماعی بیشتر برنامه‌ریزی و کار کنند تا ناهنجاری‌های اجتماعی را در شهرستان کاهش دهیم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.