Skip to Content

آیت الله اعرافی در جلسه ستاد اقامه نماز میبد تاکید کرد:

لزوم حضور مسئولین در نمازهای جماعت و جمعه


...وی با تاکید بر اینکه «مساجد را محور حرکات اجتماعی قرار دهیم»، از مسئولین خواست تا با حضور در مساجد و نماز جمعه ها، چه بصورت تک نفره و چه دسته جمعی، باعث افزایش تعامل بین مسئولین و مردم شوند.

به گزارش میبد خبر، اولین جلسه ستاد اقامه نمازمیبد در سال 94، صبح شنبه سی ام خرداد ماه با حضور مسئوین ادارات، در بیت امام جمعه میبد برگزار شد.

امام جمعه میبد در ابتدای سخنان خود با اشاره به سنت های زیبای ماه مبارک رمضان در شهر میبد، ماه رمضان را غیر از ابعاد عبادی، دارای ابعاد دیگری همچون، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی دانست که عملا سرزندگی اجتماعی بوجود می آورد، وی  با تاکید بر اینکه «مساجد را محور حرکات اجتماعی قرار دهیم»، از مسئولین خواست تا با حضور در مساجد و نماز جمعه ها، چه بصورت تک نفره و چه دسته جمعی، باعث افزایش تعامل بین مسئولین و مردم شوند.

اعرافی با اشاره به آثار و برکات نماز جماعت صبح، از طرح موفقیت آمیز افزایش نمازهای جماعات صبح میبد، از 10 مسجد به هفتاد مسجد در هرروز، ابراز خشنودی کرد و اینکه آمارها از حضور 50 هزار نفری مردم در نمازهای مغرب و عشاء خبر می دهد را دارای معنای بزرگی دانست.

رئیس جامعه المصطفی اختصاص یک روحانی به یک مسجد (و نه چند مسجد)، صرف حداقل سه ساعت از وقت روحانی در مسجد برای تعامل و پاسخگویی به مردم و توجه بیشتر به قشر نوجوان و جوان را از شعارهای سال 94 در حوزه اقامه نماز برشمرد و تصریح کرد هرگز هدف ما از تشکیل جلسات اقامه نماز این نیست که مسئولیتی  که خود مردم به بهترین نحو در حال اجرا کردن آن هستند را به نهاد های دولتی بسپاریم، بلکه تلاش ما بر این است که با ریل گذاری در راه حرکت مردم، فعالیت های خود مردم در راستای اعتلای مساجد را پشتیبانی کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابراز تشکر از آموزش و پرورش در زمینه برپایی نماز در مدارس و تاکید بر فعالیت در ماه مبارک رمضان و تابستان، اظهار داشت: برپایی نمازِ میبد باید سرآمد باشد و نمیخواهیم هیچ مدرسه ای بدون نمازخانه ی فاخر و آبرومند در شهرستان دشته باشیم، وی همچنین بر لزوم برگزاری نماز های جماعت در ادارات و کارخانه ها تاکید کرد و آنها را در دستور کار سال 94 ستاد اقامه نماز میبد قرار داد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.