Skip to Content

معاون فرماندار میبد در جلسه ستاد ساماندهی ازدواج جوانان تاکید کرد:

لزوم استفاده از پتانسیل های موسسات خیریه در جهت ترویج امر ازدواج آسان


فلاح: باید با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مؤسسات خیریه در ترویج امر ازدواج آسان که در محلات و مناطق مختلف شهرستان به‌صورت خودجوش وجود دارد استفاده کرد.

به گزارش میبد خبر، سید محسن فلاح با تأکید بر ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه از سوی مسئولین ادارات و ارگان‌ها و مؤسسات خیریه گفت: دستگاه‌های فرهنگی و مؤسسات خیریه با ورود در کارهای فرهنگی نقش مهمی را می‌توانند در تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده سالم ایفا کنند.

وی ازدواج آسان برای جوانان را زمینه رشد فکری و فرهنگی آنان دانست و گفت: جوانی که در سن ازدواج قرار دارد اگر شرایط ازدواج برای او فراهم شود دیگر به دنبال برخی از ناهنجاری‌هایی که اطراف او را محاصره کرده است نمی‌رود و این خود بخشی از آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

فلاح بابیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی موظف‌اند؛ برنامه‌های مدونی را درزمینهٔ نهادینه کردن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در حوزه ازدواج و تشکیل خانواده سالم طراحی کنند افزود: امروز یکی از راه‌هایی که دشمنان درصدد آن هستند که به ملت ایران و اسلام و انقلاب ضربه وارد کنند؛ فروریختن ارزش‌ها و سست کردن کانون گرم خانواده‌هاست.

وی افزود: دشمنان با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود در فضاهای ماهواره‌ای‌ و اینترنتی اعتقادات ملت ما را نشانه رفته‌اند تا با معرفی مدل‌های غربی و واردکردن فرهنگ غرب به زندگی ما ایرانی‌ها، ما را از اعتقادات خود و فرهنگ ناب اسلامی دور کنند.

وی با تأکید بر برگزاری کلاس‌های پیش از ازدواج و بهره‌گیری از مشاوره‌های خانواده و مهارت‌های زندگی در شهرستان گفت: برای مهار بسیاری از آسیب‌های زندگی امروز نیاز به آگاهی بخشی خانواده‌ها و تبیین سبک زندگی اسلامی داریم.

فلاح خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مؤسسات خیریه در تسهیل امر ازدواج آسان که در محلات و مناطق مختلف شهرستان به‌صورت خودجوش وجود دارد استفاده کرد.

منبع: روابط عمومی فرمانداری میبد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.