Skip to Content


لحظه برخورد قایق بی‌سرنشین و انتحاری سپاه به ناو آمریکایی +فیلم


فیلم لحظه برخورد قایق بی‌سرنشین و انتحاری سپاه به مدل ناو نیمیتز آمریکا منتشر شد.

به گزارش میبد خبر، رزمایش بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از روز گذشته در شمال تنگه هرمز آغاز شده است، امروز نیز با اجرای عملیات یگان‌های نیروی‌ زمینی سپاه در قالب 10 لشکر رزمی، ادامه یافت.

اما در مرحله اصلی رزمایش که روز گذشته در تنگه هرمز برگزار شد، یک مدل از ناو نیمیتز آمریکا به‌عنوان هدف قرار داده شده و ده‌ها فروند قایق تندرو به‌سوی آن تهاجم و همچنین چندین فروند موشک کروز و بالستیک به‌سوی ناو شلیک و با موفقیت به آن برخورد کرد.


نیروی دریایی سپاه در این عملیات، با موفقیت توانست ناو را منهدم کند. اما در اجرای این عملیات، یک فروند شناور تندروی بی‌سرنشین و انتحاری نیز به ناو برخورد کرده و منفجر شد که این موضوع از چشم بسیاری از خبرنگاران و تصویربرداران مخفی مانده بود.
 

 

** ویژگی‌های قایق تندرو، بی‌سرنشین و انتحاری یامهدی(عج)
شناور تندروی "یامهدی" یک شناور بدون سرنشین پرسرعت، مجهز به حسگرهای مختلف و دارای سه مقر پرتاب راکت است. این شناور با بدنه کامپوزیتی دارای سطح مقطع راداری پایین بوده و می‌تواند به‌صورت کنترل از راه دور هدایت شود.


قایق "یامهدی" براساس یک قایق سرنشین‌دار دونفره گشتی ساخته شده و توان حرکت سریع در دریای مواج را نیز دارد. "یامهدی" دارای طول 11.9 متر، عرض 3.1 متر و ارتفاع 1.5 متر است.


این قایق تندروی انتحاری، دارای دو موتور 660 اسب بخاری بوده که سرعت شناور را به حدود 60 نات می‌رساند.

 

در ذیل می توانید فیلم لحظه برخورد شناور تندرو یامهدی(عج) به مدل ناو نیمیتز آمریکا را مشاهده کنید:Loading the player...

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.