لازمه تبدیل هنر دست به صنایع‌ دستی افزایش تولید و برآیند اقتصادی است - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

مشاور وزیر کشور در امور بانوان:


مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده در سفر کوتاه خود به شهرستان میبد از نارین قلعه، یخچال خشتی، چاپارخانه و مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی بازدید کرد.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، خانم دکتر فهیمه فرهمند پور در ادامه از کارگاه کار بافی این شهرستان هم بازدید و با فعالیت‌های بانوان درزمینهٔ صنایع‌دستی آشنا شد.

فرهمند پور در حاشیه این سفر با اشاره به ظرفیت‌های صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و گردشگری میبد گفت: حقیقت این است که در جلب و جذب گردشگر داخلی و خارجی در این شهرستان جای کار بیشتری دارد.

مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده بابیان اینکه خوشبختانه در موضوع گردشگری و صنایع‌دستی معمولاً بانوان حضور پررنگ‌تری دارند افزود: ما قدر داشته‌های خودمان را در حوزه صنایع‌دستی کم می‌شماریم درحالی‌که در بسیاری از کشورها یک قطعه کوچک حاصل هنر دست‌زنان و مردان بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این‌قدر اطرافمان را اشیا و کالاهای ارزشمند گرفته که کم قدرش را می‌دانیم تصریح کرد: اما یادمان باشد که هنر دست وقتی می‌تواند صنایع‌دستی تلقی شود که به تولید انبوه برسد و امکان تجارت و برآیند اقتصادی داشته باشد.

دکتر فرهمند پور اظهار داشت: بیش از اینکه صنعت دست داشته باشیم هنر دست داریم و لازمه تبدیل هنر دست به صنایع‌دستی این است که تولید افزایش پیدا کند و بازاریابی و جریان برآیند اقتصادی و تجارت سودآور شکل بگیرد.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده با اشاره به 10 مصوبه در حوزه اقتصاد مقاومتی وزنان در وزارت کشور در سال 95 گفت: این مصوبات با امضای وزیر کشور به 31 استان کشور ابلاغ‌شده است.

وی حمایت از فعالیت بانوان در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری را از موارد این مصوبات خواند و گفت: از هر سرفصل وام و تسهیلاتی که به استان‌ها اختصاص می‌یابد بانوان سهم دارند و حمایت از تولیدکنندگان خرد و متوسط از اولویت دولت است و اگر به این مصوبات عمل شود در حوزه صنایع‌دستی شاهد اتفاقات بهتر و شکوفایی بیشتر این ظرفیت‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.