Skip to Content


قصاص در ملاء عام، حبس ابد و 246 سال حبس برای دو قاتل زرگر یزدی


رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری یک یزد گفت: دو بار قصاص نفس، بابت دوفقره قتل عمدی، دو بار حبس ابد بابت معاونت در قتل و مجموعاً 246سال حبس و 594 ضربه شلاق برای قاتلین زرگر یزدی حکم صادر شد.

به گزارش میبد خبر، علی محمد شهیدی فر با اعلام این خبر افزود: متهم ردیف اول این جنایت که توسط دو برادر صورت گرفت ، برادر بزگتر بود که بابت دو فقره قتل عمد به دوبار قصاص نفس محکوم شد و در مجموع 130 سال 6 ماه نیز حبس به واسطه جرائمی همچون معاونت در سرقت حدی ، سه فقره آدم ربایی ، ایجاد جرح با چاقو ، سرقت موتورسیکلت ، شروع به اقدام به قتل ، خرید و نگهداری سلاح گرم و سرقت مقرون به آزار و همچنین مشارکت در جنایت بر میت محکوم گردید.

وی به محکومیت به شلاق و پرداخت دیه این متهم نیز اشاره کرد و اظهار داشت: دیه بابت ایراد جراحت و 99 ضربه شلاق جهت مشارکت در سرقت مقرون به آزار و همچنین 99 ضربه شلاق بابت مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه نیز حکم دیگر جرائم این مهتم بوده است.

این مقام قضایی از صدور دو فقره حبس ابد برای متهم ردیف دوم که برادر کوچکتر دخیل در این جرائم است خبر داد و گفت: این متهم نیز به دو فقره حبس ابد بابت معاونت در قتل محکوم شده است و 115سال 6 ماه حبس نیز بابت سایر جرائمی همچون غصب عنوان مأمور نیروی انتظامی ، سه فقره آدم ربایی ، معاونت در شروع به قتل ، مشارکت در سرقت مقرون به آزار و بابت نگهداری و حمل سلاح گرم به عنوان حکم این متهم صادر گردید.

وی قطع 4 انگشت بابت دو فقره سرقت حدی را نیز از دیگر موارد محکومیت این متهم بر شمرد و بیان داشت: در مجموع 297 ضربه شلاق بابت چند مورد سرقت و همچنین مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه از دیگر محکومیت های این متهم است.

شهیدی فر یادآور شد: حکم صادره قابل اعتراض بوده و پس از تأیید دیوانعالی کشور حکم قصاص در ماأ عام اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است در دادگاه کیفری 2 یزد با ریاست علی محمد شهیدی فر و با حضور سید محمد سرمه چشم به عنوان مستشار به عنوان دادگاه صالحه به دیگر جرائم و سوابق شرارت بار این دو برادر که در استان های دیگر مرتکب شده بودند و توانسته بودن از چنگال قانون فرار کنند نیز رسیدگی شد.

روابط عمومی دادگستری استان یزد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.