Skip to Content

در کارگاه آموزشی" معیارهای صحیح انتخاب همسر" عنوان شد:

قدم اول در انتخاب همسر مناسب، تناسب فرهنگی بین خانواده ها است


دکتر"یاسر رضاپور" استاد مشاوره و راهنمایی دانشگاه، قدم اول در انتخاب همسر مناسب را تناسب فرهنگی بین خانواده ها دانست.

به گزارش میبد خبر، دکتر" یاسر رضاپور" استاد مشاوره و راهنمایی دانشگاه در کارگاه آموزشی"معیارهای صحیح انتخاب همسر"، که جهت جوانان در آستانه ازدواج تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) میبد، برگزار گردید، ضمن بیان این مطلب افزود، انتخاب همسر از مهمترین تصمیمات فرد در زندگی است، زیرا می تواند آینده فرد را رقم بزند و تشکیل خانواده سالم، متعادل و پایدار مانند هر امر مهم دیگری به تفکر منطقی و تلاش و کوشش نیازمند است.

"رضاپور" در ادامه اصالت خانوادگی را به عنوان اساسی ترین معیار انتخاب همسر مطرح کرد و خاطرنشان کرد: ایمان، اخلاق نیکو و روان سالم، و تناسب زوجین در ویژگی های ظاهری، سنی، تحصیلی، فرهنگی، تربیتی و اعتقادی از موارد اساسی در انتخاب همسر است و هریک از زوجین باید با دید باز اقدام به تشکیل خانواده نمایند.

وی قدم اول در انتخاب همسر را تناسب فرهنگی بین خانواده ها عنوان کرد و گفت: باید ها و نبایدهای فرهنگی و همچنین سلسله مراتب ارزشهای یک فرهنگ، رفتارهای ما را هدایت می کنند.

این استاد دانشگاه  در ادامه تصریح کرد: با وجودی که والدین در راهنمایی جوانان در انتخاب همسر نقش تعیین کننده ای دارند، این نقش باید به صورت مشاوره ای بوده و نباید بصورت تحمیلی و سلب اختیار جوان در تعیین شریک زندگی آینده اش باشد.

گفتنی است؛ این کارگاه آموزشی با حضور 20 نفر از جوانان در آستانه ازدواج تحت حمایت کمیته امداد میبد درمحل کانون فرهنگی_ تربیتی آیت الله اعرافی شهرستان برگزار گردید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.