Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

قدرت های خارجی حق دخالت در مساله دفاعی ایران را ندارند/ تاکید بر حل مشکلات اقتصادی مردم


حجت الاسلام حسنی با اشاره به طرح گنگره امريكا در وضع تحريم هاي جديد عليه ايران اسلامي گفت: امريكا بداند اين ملت هرگز اجازه دخالت قدرت ها در مساله دفاعي اين كشور را به دشمنان نخواهد داد .

به گزارش میبد خبر، امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به طرح گنگره امريكا در وضع تحريم هاي جديد عليه ايران اسلامي گفت : پس از اين همه مشكلاتي كه دوازده سال در قضيه برجام براي ما پيش آورده اند و امروز كه وقت برداشتن تحريم هاست ؛ گنگره امريكا با كمال پررويي تحريم هاي جديدی عليه ايران و برنامه هاي موشكي ما وضع مي كند.

حجت الاسلام عليرضا حسني تصريح كرد : امريكا بداند اين ملت هرگز اجازه دخالت قدرت ها در مساله دفاعي اين كشور را به دشمنان نخواهد داد .

خطيب جمعه موقت ميبد با بيان اينكه پس از برجام امريكا تمام سعي خود را براي نفوذ سياسي در ايران به كار گرفته است گفت : بعد از اينكه شوراي نگهبان اسامي كانديداهاي تاييد شده را اعلام كرد ؛ وظيفه مردم سنگنين تر مي شود و مردم بايد از ميان كانديدها كساني را كه موضع گيري شان در دفاع حقيقي از ارزشها ، خط نوراني ولايت و امامت و خون شهدا است و غرب را قبله خود در حل مشكلات نمي دانند انتخاب كنند .

وي تصريح كرد : شوراي نگهبان هم بايد با ورود به فضاهاي مجازي ، موضع گيري كانديدها را در تاييد و صلاحيت دنبال كند.

امام جمعه موقت ميبد با تاكيد بر اينكه در آستانه  دو انتخابات بسيار مهم بايد كانديدها و مردم با بصيرت و هوشياري مواظب باشند تا فتنه ديگر رقم نخورد و رهبر معظم انقلاب احساس مظلوميت و تنهايي نكند گفت : مردم بايد نمايندگان را با بصيرت و موضع گيري درست انتخاب كنند.

حجت الاسلام حسني در بخش ديگر از سخنان خود با اشاره به نامه ۲۰۵ نماينده مجلس خطاب به رئيس جمهور در رابطه با اوضاع نگران كننده اقتصادي جامعه و وضعيت ركود بي سابقه اي كه امروز در جامعه حاكم است گفت :  دولتمردان بايد بيشتر به توصيه هاي مقام معظم رهبري كه توجه به مساله اقتصاد مقاومتي بعنوان مهمترين راهكار براي گره گشايي از مشكلات مردم است توجه كنند و بيش از اين زلفشان را براي حل مشكلات مردم به زلف آن ور آبي ها گره نزنند .

خطيب جمعه موقت ميبد با بيان اينكه براي حل مشكلات بايد از داشته هاي داخلي استفاده كرد و از قدرت بي نهايت اين مردم بهره برداري كرد تصريح كرد : دولتمردان بايد براي مسله توليد اشتغال و ركود كه امروز كارخانجات ما با زحمت خود را سرپا نگه داشته اند يك فكر عاجل و اساسي بكنند.

وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در كنفرانس وحدت اسلامي گفت : امروز يكي از نيازهاي بسيار اساسي و مبرم ، مسأله وحدت در ميان ملل اسلامي است.

امام جمعه موقت ميبد با ابراز تاسف از شكافي كه از سوي دشمنان در ميان امت اسلام پديد آمده است گفت: امروز جلوي چشم صدها ميليون مسلمان نزديك يكسال است مردم مظلوم و بي دفاع يمن قتل عام مي شوند؛ ملت بحرين تحت فشار است ؛ مسلمانان در عراق و سوريه كشتار مي شوند ؛ صدها نفر شيعه بي گناه و مظلوم در نيجريه قتل عام مي شوند و هنوز به طور دقيق از سرنوشت رهبر فداكار مردم نيجريه اطلاع نداريم كه همه اينها نشان مي دهد كه بين ملت ها اتحاد نيست.

حجت الاسلام حسني با بيان اينكه دستگاه جاسوسي و اطلاعاتي استكبار از يك مذهبي در مقابل مذهب ديگر به دروغ دفاع مي كند تا اسرائيل در حاشيه امن قرار گيرد افزود : دشمنان مسلمانان را به جان هم مي اندازند و اسرائيل هر جنايتي كه در غزه و فلسطين انجام مي دهد داد كسي بلند نمي شود .

خطيب جمعه موقت ميبد با تاكيد بر اينكه بايد به دشمن همواره بدبين بود تصريح كرد : اگر امريكا از فرقه اي ولو به نام شيعه و سني حمايت كرد ؛ بدانيد توطئه است.

وي با بيان اينكه امروز ما در جهان اسلام و بين قوميت ها و مذاهب در داخل و خارج نياز به وحدت داريم گفت : متاسفانه بعضي از دولتمردان كشورهاي اسلامي مثل عربستان آلت دست امريكا قرار گرفته اند و بر آتش تفرقه و اختلاف بين امت اسلام و مذاهب دامن مي زنند .

حجت الاسلام حسني با گرامي داشت سالروز حماسه نهم دي هم به برنامه ريزي و توطئه دشمن در فتنه ۸۸ اشاره كرد و افزود : با لجاجت و بي بصيرتي خواص ، ۸ ماه مملكت درگير اختلافات و خسارت هاي مادي و معنوي زيادي شد .

امام جمعه موقت ميبد با اشاره به فريب خوردن مردم در فتنه ۸۸ كه عده اي ناآگاه آتش بيار معركه شدند و عده اي هم به بهانه عدم تشخيص سكوت كردند گفت : اگر خدا لطف نكرده بود و مسأله با حضور با بصيرت مردم و رهبري كنترل نشده بود معلوم نبود انقلاب و نظام و كشورما امروز چه وضعيتي داشت.

وي در آستانه بررسي صلاحيت داوطلبان نمايندگي مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري از سوي شوراي نگهبان تصريح كرد : يكي از ملاك هاي صلاحيت ورود به مجلس خبرگان و شوراي اسلامي اين است كه كانديداها موضع خود را معلوم كنند .

خطيب جمعه موقت ميبد در ادامه ، دوازدهم دي سالروز سفر مقام معظم رهبري به استان دارالعباده و دارالعلم را گرامي داشت و گفت : اين سفر آثار و بركات مادي و معنوي زيادي براي استان و ملت شريف يزد داشت .

خطيب جمعه موقت ميبد سيزدهم دي سال ۶۷ سالروز نامه تاريخي امام رضوان الله تعالي عليه به گورباچف رهبر ابرقدرت شرق را يادآور شد و افزود : امام رحمه الله عليه در اين نامه از به گوش رسيدن شكستن استخوانهاي كمونيسم به گورباچف خبر داد و او را به توحيد و فطرت دعوت كرد و توصيه نمود به دام سرمايه داري غرب نيافتد .

وي شانزدهم دي ماه سالروز شهادت شهداي هويزه و روز شهداي دانشجو را نیز گرامي داشت .

امام جمعه موقت ميبد هفدم دي سال ۱۳۱۴ كشف حجاب به دستور رضاخان قلدر را هم يادآور شد و گفت : كشف حجاب يكي از سوغات هاي غرب و مقدمه كشف عفت و عصمت و حياي بانوان بود كه در آن روز حدود ۲هزار نفر در مشهد شهيد شدند تا حجاب زنان بماند.

حجت الاسلام حسني با بيان اينكه امروز زنان مسلمان بايد بدانند كشف حجاب و بدحجابي آزادي در جامعه نيست افزود : اگر زن بدحجاب به خيابان بياد ؛ آزادي مردان هرزه است و براي اينكه زن براي خداوند مهم بوده است حجاب را بر او واجب كرده است .

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.