Skip to Content

امام جمعه میبد:

قدرت مستشاری ایران و نیروهای مردمی عراق و سوریه مانع تسلط داعش شد


امام جمعه میبد گفت: قدرت مستشاری ایران و همچنین اقتدار نظامی اسلامی و نیروهای مردمی در کشورهای عراق و سوریه توانست تسلط مزدوران را به این کشورها کوتاه کند و انها را به عقب براند.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه میبد در خطبه های این هفته نماز جمعه با توصیه به تقوای الهی و پرهیزگاری اظهار داشت: اولین پیام تقوا این است که انسان باید زبانش بر محور تقوا بچرخد و مراقب زبان خود باشد و این اغاز خویشتن داری و خود کنترلی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در استانه روز بزرگداشت روز قلم و مرد بزرگ اذر یزدی قرار داریم تشریح کرد: باید افراد دست به قلم و صاحبان ادبیات خوب مورد ترغیب قرار گیرند و تشویق شوند و خانواده ها و کتابخانه های مدارس و دانشگاهها باید اصل توجه به انتخاب کتاب مناسب را مورد توجه قرار دهند.

مدیر حوزه ای علمیه سراسر کشور با توجه به اینکه عفاف و حجاب فقط مخصوص بانوان و نیست افزودند: باید تمام احاد مردم و انسان باید پوشش داشته باشد و رعایت کند که البته مقصود از عفاف جلوگیری از هنجارهای اجتماعی  در جامعه میباشد.

آیت الله اعرافی همچنین با بیان اینکه فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای نسل جوان نیازمند فرهنگ سالم و زیر ساخت اساسی میباشد تاکید کرد: مسئولان باید اهتمام ویژه به این. گونه مسایل داشته باشند و در جهت ساخت سالن پهلوانی که البته در شهرستان میبد با وجود خیرین بسیار روند مناسبی داردادامه دهند و در ورزش فرهنگ پهلوانی و اخلاق رعایت شود.

وی با  اشاره به روز مالیات و همچنین جایگاه مسئله مهم مالیات در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: قوانین مالیاتی باید به گونه ای باشد که  به اقشار کم درامد جامعه اسیبی نزند و یا برخی ها از پرداخت مالیات فرار کنند و باید عدالت مالیاتی رعایت شود و در مسئله فرار مالیاتی به طور جد پیگیری شود.
 
ایشان تصریح کردند: با توجه به رکود حاکم بر صنعت که البته باید این بیماری هر چه زودتر معالجه شود افزودند:  مسئولان باید در گرفتن عوارض و قبوض اب و برق و گاز از صاحبان صنایع ملاحظات لازم را مد نظر قرار دهند.
امام جمعه میبد با اشاره به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت و کسانی که به فرمان مرجعیت عراق پاسخ دادند و با مبارزه با تروریست پرداختند اشاره کردند و تصریح کردند: اگر وجود مستشاری سپاه قدس و اقتدار نظامی اسلامی عراق و حشد الشعبی  نبود تاکنون داعش بر این کشور تسلط،پیدا کرده بود.
 
اعرافی تصریح کرد :در سوریه هم با وجود تمام این قوای مستشاری و نظامی این مزدوران به عقب  رانده شدند.
 
ایشان  اظهار داشت:  حضور  چشمگیرامسال  مردم در روز قدس نشان داد مردم بزرگ. ایران همچنان جریان  فلسطین را اصلی ترین جریان میدانند و همچنین حمله موشکی سپاه به مواضع داعش نشان از قدرت و اقتدار کشور بزرگ. ایران است و همچنین مسئولان و دیگر افراد نباید فکر بکنند که ما در حوزه نظامی کوتاه نخواهیم امد و گفتمان و مذاکرات ما در سایه اقتدار  نظامی کشور است و مسئولان باید پاسخ کوبنده به یاوه گویی دشمنان بدهند تا دشمن بداند این ملت همچنان در پیمان اسلامی و ارمان خون شهیدان خود ایستاده است.
 
رئیس جامعه المصطفی العالمیه در پایان  با توجه به هوای گرم در استان از تمام مردم خواست رعایت الگوی مصرف را جدی بگیرند و در مصرف اب و برق در مصارف خانگی رعایت کنند تا ان شاءالله با قطعی برق و اب مواجهه نشویم. 
انتهای پیام/اد
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.