Skip to Content

در سومین جشنواره ادبی هنری رویش؛


فیلم کوتاه « آن مسافر» با موضوع مدافعان حرم در سومین جشنواره ادبی هنری رویش یزد اکران می شود.

به گزارش میبد خبر، سومین جشنواره ادبی هنری رویش و چهارمین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجو در اسفندماه سال جاری به همت بسیج دانشجویی استان یزد و با هدف شناسایی دانشجویان هنرمند، آموزش و حمایت آنها و تولید آثار فاخر ادبی و هنری توسط دانشجویان برگزار می شود.

این جشنواره در شش بخش شامل هنرهای نمایشی، هنرهای آوایی، هنرهای تجسمی، ادبی، فیلم و طراحی و دوخت لباس ایرانی اسلامی می باشد.

در این دوره از جشنواره فیلم کوتاه «آن مسافر» به نویسندگی و کارگردانی پیمان بیرانوند از دانشکده خبر میبد در بخش رقابتی حضور یافته و در دانشگاه یزد به نمایش گذاشته می شود.

امیر حاجی تصویربردار، مژگان دستجردی صداپیشه و حمید امامی بعنوان بازیگر در این فیلم فعالیت دارند. فیلمبرداری این فیلم کوتاه از اول تا سوم بهمن ماه سال جاری با هزینه ای بالغ بر 2 میلیون و 500 هزار تومان و به مدت زمان 3 دقیقه تهیه شده است.

فیلم آن مسافر روایتگر ایثار و از خود گذشتگی مدافعان حرم بوده که از مال، زندگی و خانواده دل کده و هجرت کردند، می باشد.

از این کارگردان و نویسنده جوان فیلمهای کوتاه « دیدار» با موضوع دفاع مقدس و « ا.ث.ر» با که روایتگر زندگی دانشجوی شهید حسینعلی شمسی پور از یزد با مدت زمان 100 ثانیه در دوره های قبلی این جشنواره شرکت کرده که توانسته است مقام اول این جشنواره را به خود اختصاص دهد.

فیلم آن مسافر یکشنبه 6 اسفندماه از ساعت 18:30 در محل آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه یزد به نمایش در می آید که نمایش برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.