Skip to Content


فیلم چراغ‌قرمز درمیبد اکران شد


فیلم چراغ‌قرمز با موضوع اجتماعی و به‌صورت طنز به نویسندگی و کارگردانی حجت‌الاسلام یوسف بدرالدین در سالن امام صادق شهیدیه روی پرده رفت.

این فیلم در 90 دقیقه و در مدت‌زمان 6 ماه ساخته‌شده است و همه بازیگران این فیلم میبدی بوده و برای ساخت آن بالغ‌بر 13 میلیون تومان هزینه داشته است.

به گزارش میبدخبر به تقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد پس از تماشای فیلم "چراغ‌قرمز" در سالن امام صادق شهیدیه گفت: چراغ‌قرمز را تلنگری برای خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: شاید به‌نوعی می‌توان گفت: زندگی در جامعه امروزی به همین قوانین راهنمایی و رانندگی شبیه است.

فلاح افزود: اگر ما در همه شئونات زندگی‌مان خود، به چراغ‌قرمز مقابلمان توجه کنیم شاید به برخی از مسائل و مشکلاتی که ناخواسته با آن مواجه می‌شویم هرگز مواجه نشویم.

فرماندارمیبد تصریح کرد: ساخت این نوع فیلم‌های فرهنگی و اجتماعی قطعاً به حل مسائل در جامعه کمک می‌کند و جا دارد از همه متصدیان این فیلم و به‌ویژه نویسنده و کارگردان آن حجت‌الاسلام یوسف بدرالدین تشکر کنم.

حجت‌الاسلام یوسف بدرالدین بابیان اینکه تاکنون نویسندگی 10 و کارگردانی 5 فیلم را تجربه کرده است گفت: نام فیلم را چراغ‌قرمز گذاشتیم از این بابت که اگر ما زندگی را به‌نوعی رانندگی بدانیم باید یکسری حق‌وحقوقی را که نسبت به همدیگر داریم رعایت کنیم تا حقوق کسی پایمال نشود.

حجت‌الاسلام بدرالدین گفت: متأسفانه در جامعه امروز مسائل و مشکلاتی وجود دارد که باعث کینه و اختلاف در زندگی روابط خانوادگی می‌شود.

وی افزود: این فیلم به ارث‌ومیراث که یکی از این موضوعات است می‌پردازد و به‌جای اینکه این موضوع باعث تحکیم و تقویت پایه‌های روابط خانوادگی شود باعث اختلاف و کینه و دشمنی می‌شود و چه خوب است که هرکسی به‌حق خود قانع شود و روابط خانوادگی حفظ شود.

وی تصریح کرد: شهرستان میبد در نویسندگی، کارگردانی، بازیگری، تصویربرداری، تدوین و امکانات و تجهیزات از ظرفیت‌ها و استعدادهای بالایی در عرصه فیلم‌سازی برخوردار است؛ به‌طوری‌که می‌توان میبد را یکی از قطب‌های ساخت فیلم در استان دانست.

حجت‌الاسلام بدرالدین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از چیزهایی که ما در این فیلم به دنبال آن بودیم معرفی زیلوی میبد بود که هنرمندانه به آن پرداخته شد و امروز این فیلم با استقبال عموم مردم و مسئولین قرارگرفته و از شبکه‌های مختلف در حال پخش است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.