Skip to Content

معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان میبد:

فوت ۱۴۸ بیمار کرونایی در میبد از ابتدای شیوع کرونا/ بهداشت و درمان در تقابل با طب سنتی نیست


کمال یزدی گفت: متاسفانه در موج سوم کرونا شاهد دو برابر شدن آمار فوتی‌ها هشت برابری مبتلایان نسبت به موج اول و دوم بودیم.

به گزارش میبدخبر، دکتر «کمال یزدی» معاون فنی مرکز  بهداشت شهرستان میبد در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها را پل ارتباط بین مردم و مسئولان خواند و گفت: رسانه‌ها باید انتقال دهنده  مشکلات جامعه و مردم به مسئولان و خدمتگزاران باشند و در جایگاه ویژه و ارزشمندی که امروز  قرار دارند، مطالبات مردم را پیگیری کنند و با نظرات کارشناسی در حل و فصل مشکلات، مسئولان را یاری کنند.

وی با اشاره به کاهش کنونی آمار کرونا در شهرستان با کمک مردم، اصناف، بازاریان، کسبه، مسئولان، سازمان‌ها و ارگان‌ها، تاکید کرد: البته مردم نباید گمان کنند که کرونا از بین رفته و باز به شرایط عادی زندگی بازگردند که اگر این عادی‌سازی صورت گیرد قطعاً با موج چهارم کرونا، زمستان سخت و طاقت فرسایی را در پیش رو خواهیم داشت.

این مسئول کرونا را یک پدیده نوظهور معرفی و اظهار کرد: رفتارهای ویروس کرونا در حال تغییر است و زیرساخت‌های مناسبی برای مقابله با آن وجود نداشته و ندارد لذا اگر این ویروس مدیریت نشود، قطعاً با بحران‌های جدی‌تری روبرو خواهیم بود.

وی بیان کرد: با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان در خصوص کرونا، بیشترین دغدغه بهداشت و درمان احقاق حق مردم است که به همین منظور هشت تیم کنترل با لباس عادی در بین کسبه و اصناف حضور دارند و در صورت رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف با متخلفان برخورد می‌شود.

دکتر یزدی در ادامه میبد ۱۰۸ هزار نفری را دارای ۹ هزار و ۷۳۷ نفر جمعیت بالای ۶۰ سال اعلام و اظهار کرد: در وضعیت کرونا، این پاشنه آشیلی است که اگر مدیریت نشود شاهد از دست دادن نعمت‌های سالمندی خواهیم بود چرا که بالاترین آمار فوتی‌های کرونا در شهرستان نیز مربوط به این بازه سنی است.

وی با بیان این که بهداشت و درمان در تقابل با طب سنتی نبوده است، گفت: طب سنتی از نظر بهداشت و درمان اگر درست و دقیق اجرا شود، بلامانع است اما فریب دادن افراد و حیله‌گری در زمینه‌ی داروهای غیرمجاز و طبابت‌های بی‌اساس که سلامت مردم را به خطر بیندازد، از نظر بهداشت و درمان  غیراخلاقی و غیرقانونی است زیرا این طبابت‌های بی‌اساس، جان مردم را به خطر می‌اندازد و باید از ادامه کار آنها جلوگیری شود.

 وی در ادامه از فوت ۱۴۸ بیمار کرونایی در شهرستان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد و گفت: متاسفانه در موج سوم کرونا شاهد دو برابر شدن آمار فوتی‌ها هشت برابری مبتلایان نسبت به موج  اول و دوم بودیم و اگر این وضعیت مدیریت نشود گرفتار موج چهارم و افزایش آمارها خواهیم بود.

دکتر یزدی در پایان از مردم خواست مراسم‌ها و میهمانی‌ها را هر چند کوچک لغو کنند و شب یلدا را امسال به شکل گذشته برپا نکنند تا از این گذار نیز بدون مشکلات حادتری عبور کنیم و با ریشه‌کنی این ویروس، بهاری دلنشین را در کنار یکدیگر جشن بگیریم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.