Skip to Content


فعالیت 300 زیلوباف در 15 کارگاه گروهی و 150 کارگاه خانگی در میبد


رئیس میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری میبد گفت: پس از جهانی‌شدن هنر صنعت زیلو در شهرستان میبد 300 زیلوباف در 15 کارگاه گروهی و 150 کارگاه خانگی مشغول فعالیت هستند.

به گزارش میبدخبر، فرماندارمیبد عصر روز گذشته به مناسبت گرامی داشت هفته صنایع‌دستی با حضور در منزل حبیب آقایی هنرمند سفالگر، کارگاه زیلوبافی خانم اکرم فلاح واکبر زارعی نابینای زیلوباف از آن‌ها تجلیل نمود.

حسین فلاح گفت: صنایع‌دستی به‌ویژه سفال و زیلو جزء هویت شهرستان میبد است که پس از فرازوفرودهای بسیار به دست این هنرمندان میبدی تاکنون حفظ ‌شده است.

رسول مشتاقیان رئیس میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری میبد نیز در این دیدار اظهار داشت: پس از جهانی‌شدن هنر صنعت زیلو در شهرستان میبد 300 زیلوباف در 15 کارگاه گروهی و 150 کارگاه خانگی مشغول فعالیت هستند.

 

مشتاقیان در پایان خاطرنشان کرد: 35 کارگاه سفالگری هم در شهرستان میبد وجود دارد که 300 نفر هم در این رشته فعالیت دارند و انواع ظروف سفالی را با نقش و نگارهای برگرفته از فرهنگ دیرین محلی که مشتریان پروپاقرصی هم دارد تولید می‌کنند.

انتهای پیام/

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.