Skip to Content

رئیس اتحادیه صنف نانوایان شهرستان میبد:


رئیس اتحادیه صنف نانوایان شهرستان میبد بیان داشت: در حال حاضر 155 نانوایی با پخت انواع نان در شهرستان میبد فعالیت دارند.

به گزارش میبد خبر، محمود زارع رئیس اتحادیه صنف نانوایان شهرستان میبد در رابطه با تعداد نانوایی های سطح شهرستان میبد بیان داشت: در حال حاضر 155 نانوایی در سطح شهرستان فعالیت داشته که از این تعداد 3 نانوایی به پخت نان لواش، 6 کارگاه تولید نان فانتزی، 10 نانوایی بربری، سه نانوایی به پخت نان سنگک و مابقی به پخت نان تافتون مشغول هستند.

زارع افزود: مردم شهرستان با توجه به سلایق و نیازمندی خود اقدام به تهیه هرکدام از این نانها می کنند. نانوایی های آزاد پز نسبت به نانوایی های دولتی سود بهتری داشته و می توانند در کنار پخت نان معمول خود نان خشک نیز تهیه کنند. در این نانوایی ها معمولا کیفیت نان پخت شده مطلوبتر می باشد.

رئیس اتحادیه صنف نانوایان شهرستان میبد با اشاره به مشکلات نانوایی های سطح شهرستان گفت: سه سال است که قیمت نان ثابت مانده و افزایش قیمتی نداشته است در صورتیکه قیمت حاملهای انرژی، بیمه و دستمزد کارگر افزایش یافته و این عوامل باعث بروز مشکلات متعددی برای نانوایی ها شده و این مسئله جوابگوی هزینه این صنف نیست.

وی در مورد کیفیت آرد نانوایی ها اظهار داشت: کیفیت آرد تحویلی به نانوایی ها در حالت متوسط قرار دارد یعنی گاهی مواقع خوب و گاهی مواقع از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست. گندم داخلی نیز از کیفیت مناسبی برخوردار نیست و باعث می شود که نان با کیفیت به دست مصرف کننده نرسد. گندم های با کیفیت خوب که مربوط به استان گلستان و خوزستان می باشد معمولا در شهرستان میبد توزیع نمی شود که این نیز جای بحث دارد.

زارع با اشاره به اینکه این روزها نانوایی صرفه اقتصادی ندارد اذعان داشت: در حال حاضر حدود 100 واحد نان خانه ‎پز در شهرستان داریم که با پخت نان و عرضه در سوپر مارکتها موجب کسادی کار نانواها شده اند. در اکثر مواقع نظارت مناسبی از نظر بهداشتی بر پخت و عرضه این نانها نیست.

وی در پایان ضمن قدردانی از فرماندار، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان و اصناف میبد از مسئولین و متولیان امر درخواست داشت: با توجه به اینکه در جلسات مختلف مسئولین از مشکلات نانوایی ها و کیفیت نامناسب گندم و آرد تحویلی به نانواها از نزدیک آشنا هستند تقاضا داریم با همکاری و تعامل مناسب درصدد رفع این مشکلات برآیند.

انتهای پیام/اع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.