Skip to Content

رییس اداره تبلیغات اسلامی میبد گزارش داد:

فعالیت آموزشی بیش از 16 موسسه و خانه قرآنی با 195 مربی در میبد


حجت الاسلام ابراهیمی بیان داشت: حدود 195 مربی طی گذراندن دوره های تربیت معلم برای آموزش بیش از 2200 دانش آموز در 16 موسسه و خانه قرآنی با موضوعات مختلف قرآنی تدریس می کنند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد در گفتگو با "میبدخبر" در رابطه با فعالیتهای اداره تبلیغات اسلامی میبد بیان داشت: در بخش فرهنگی این اداره 220 پرونده جهت روحانیون معزز تشکیل شده و برای اعزام آنها به روستاها و احیانا به مساجد مورد درخواست مردم برای اقامه نماز و بیان احکام و سخنرانی ها انجام وظیفه می کند و همچنین هماهنگی اعزام روحانیونی که از دفتر تبلیغات قم و اداره اوقاف و غیره در ماه مبارک رمضان، محرم و صفر مامور به تبلیغ در شهرستان ها شده اند را برعهده دارد.

وی افزود: خوشبختانه پیش از ماه مبارک رمضان موفق شدیم دو همایش با روحانیون محترم در استان و اداره تبلیغات اسلامی میبد با موضوعات تبلیغ در رمضان و اقتصاد مقاومتی با حضور اساتید بزرگوار داشته باشیم.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: بیش از 16 موسسه و خانه قرآنی شهری و روستایی در میبد در حال فعالیت هستند و همچنین حدود 195 مربی طی گذراندن دوره های تربیت معلم ، روخوانی و تجوید در سطوح مختلف روخوانی، روان خوانی، تجوید، مفاهیم، تفسیر، مترجمی زبان قرآن، تدبر در قرآن و غیره تدریس می نمایند.

وی افزود: در سال قبل بیش از 2200دانش آموز در مقاطع مختلف زیر نظر این استادان و بخش قرآنی فعالیت داشته اند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد در موضوع برگزاری مسابقات قرآنی بیان داشت: مسابقه افق در سطح استان حائز رتبه اول شده است و هم اکنون هم مسابقه نور الهدی در دست اقدام است که ان شاء الله در این امر هم با همت بلند مربیان قرآنی به نتایج خوبی دست یابیم.

 

وی همچنین در رابطه با فعالیت های کانون قرآن این اداره اظهار داشت: این بخش در طول سال اقدام به برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت روخوانی و روانخوانی ، تفسیر آیات برگزیده و ... همراه با صدور گواهی جهت کارکنان ادارات و دست اندر کاران حج و زیارت می کند.

وی تصریح کرد: کانون قرآن در طول سال گذشته اقدام به ثبت بیش از 24 جلسه قرآنی و توزیع بیش از 450جلد قرآن به صورت رایگان در بین جلسات قرآنی کرده است و همچنین تهیه­ی قرآن، مفاتیح، رحل و نهج البلاغه با تخفیف بسیار ویژه همراه با توزیع بین مساجد، مدارس و عموم متقاضیان از دیگر برنامه های این بخش بوده است.

وی در پایان اظهار داشت: این اداره مسئولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان را نیز عهده دار می باشد که هماهنگی برگزاری مراسمهای ملی مذهبی شهرستان شامل برنامه های دهه فجر، راهپیمایی 22 بهمن، روز قدس، 13 آبان، 9 دی و ... به عهده این شورا می باشد.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.