Skip to Content

روان‌پزشک کودکان و نوجوانان:

فضای مجازی باعث بلوغ زودرس در کودکان می‌شود


امین‌زاده گفت: استفاده کودکان از فضای مجازی و موجب تغییر اخلاق جنسی کودکان و دسترسی آنان به بسیاری از مسائل غیراخلاقی و در نتیجه بلوغ زودرس آنها می شود.

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از خبرگزاری بسیج:اسماعیل امین‌زاده روان‌پزشک کودکان و نوجوانان و پژوهشگر با اشاره مخاطراتی که فضای مجازی برای کودکان به همراه دارد، گفت: این نکته بسار مهم است که هر فن اوری که بوجود می اید خوبی بدی های خاص خود را دارد و استفاده نادرست کودکان از موبایل و فضای مجازی آسیب جدی و جبران ناپذیری را به آنها وارد می‌کند و والدین اساسی ترین نقش در این زمینه دارند.


وی با اشاره به اینکه گوشی‌های موبایل روابط در بین خانواده‌ها بسیار سطحی کرده و صمیمیتی و محبتی که قبلا در بین خانواده‌ها وجود داشت دیگر نیست، افزود: اعضای خانواده‌ برای تربیت کودکانشان زمان کمتری صرف می کنند وضرر این کوتاهی در اینده کودکان است.

این روان‌پزشک در ادامه با بیان اینکه استفاده کودکان از فضای مجازی و موجب تغییر اخلاق جنسی کودکان و دسترسی آنان به بسیاری از مسائل غیراخلاقی و در نتیجه بلوغ زودرس آنها می شود، گفت: این مسئله هم برای کودک و هم والدین بسیار مشکل ساز است و اگر والدین می خوتهند دچار این دست از مشکلات نشوند باید فرصت بیشتری را برای تربیت فرزندان خود اختصاص دهند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.