Skip to Content

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد:


ملت ایران بخاطر قدرت های زورگو که در مقابل منطق ما کوتاه نیامده اند نگران نیست. اراده پولادین ملت و مردم با استواری مسئولان و هدایت های رهبری در مقابل آنها خواهند ایستاد و این آرزوی کوتاه آمدن در مسائل مهم کشور را قدرت های زور گو و 5+1 به گور خواهند برد.

به گزارش خبرنگر میبدخبر: آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در ابتدای خطبه های نماز عبادی- سیاسی جمعه در ابتدا هفتم ماه صفر که بنا بر قولی ولادت امام موسی کاظم(ع) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را گرامی داشت.

وی همچنین از دستگاه های فرهنگی خواست با کمک حوزه علمیه یکی از این قول ها را ترجیح بدهند و تکلیف جامعه را مشخص کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی سپس به وفات دو صحابه بزرگ پیامبر اشاره نمود و افزود: سلمان فارسی مدافع بلند قامت خط امامت و ولایت بودند تا آنجا که پیامبر عظیم الشان می فرماید: «سلمان منا» یعنی سلمان از ما است.

وی اضافه نمود: ماباید افتخار بکینم که این شخصیت و صحابه ایرانی است. عمار یاسر نیز هم خودش و هم پدر و مادرش جزو صحابه های پیامبر بودند تا جایی که شاخص جنگ صفین طبق سخن پیامبر عمار یاسر بود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه سپس وفات مرحوم شیخ مفید را یاد آور شد و خاطر نشان ساخت: ایشان یک عالم بزرگ و زعیم بزرگ چند قرن حوزه علمیه بغداد بودند که 200 اثر علمی از این بزرگوار بر جای مانده است.

امام جمعه میبد با اشاره به اینکه شیخ مفید پایه های فقهی کلامی شیعی در آن  قرن های آغازین را استوار و محکم کردند تصریح کرد: شیخ مفید شاگردانی چون شیخ طوسی دارد که جا دارد نسل جوان امروز ما با این شخصیت و آثار او آشنا بشوند.

آیت الله اعرافی در ادامه به شهادت آیت ا... مدرس اشاره و روز مجلس و قانون گذاری را گرامی داشت و بیان کرد: مجلس ما در کشور فراز و نشیب هایی در طول زمان خود داشته است. در دوران ستم شاهی، شاه مجلس را تعیین می کردند و مع الاسف انحرافی در مجلس آن زمان بود تا جایی که لایحه و قانون کاپیتولاسیون در آن مجلس تصویب شد.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) قانون جمهوری اسلامی تصویب و تدوین شد که این جزو امتیاز جمهوری اسلامی است که هدایت و رهبری ولی فقیه بر قوانین ما صیانت می کند.

عضو شورای عالی انقلاب با اذعان به اینکه مجلس امروز ما عظمت و شکوه قوانین را پاس بدارد ادامه داد: مجلسیان باید مسائل کلان کشور را در برخوردهای جهانی مراقبت کنند. در انتخاب وزرا و مقامات کشوری دقت داشته باشند. قوانین گره گشا و خوب را تصویب کنند. برحسن اجرای قوانین و اداره کشور نظارت داشته باشند.

مجلس نباید محل ساخت و زدو بند باشد

وی از دیگر وظایف مجلس را مصالح ملت و مردم در تصویب قوانین بیان کرد و افزود: مجلس نباید محل ساخت و زدو بند باشد. مجلس  الگوهایی مانند آیت ا... مدرس، شهید دکتر پاکنژاد که از استان یزد است و حجت الاسلام یحیی زاده که یک چهره ساده زیست و انقلابی بود دارد.

معلولان باید روی پای خود بایستند و احساس شخصیت کنند

امام جمعه میبد در ادامه سالروز جهانی معلولان را یادآور شد و اظهار داشت: خانواده های معلولان و مسئولان باید جلوی بخشی از این معلولیت ها را بگیرند. مانند ازدواج های فامیلی و...

آیت الله اعرافی کمک به خانواده هایی که دارای فرزند معلول هستند را وظیفه شرعی و اخلاقی دانست و خاطر نشان ساخت: مردم و مسئولان باید به معلولان کمک کنند. هم کمک های مادی و هم شخصیت و شأن آنها را در جامعه محفوظ بدارند.

وی ادامه داد: معلولان باید روی پای خود بایستند و احساس شخصیت کنند. معلولیت نقص شما نیست. شاید در وجودتان خداوند چیزی قرار داده است که می توانید جبران کنید.

از دیگر مباحثی که خطیب جمعه میبد به آن اشاره کرد روز خانواده و بازنسشتگان بود. وی تاکید کرد: اهمیت خانواده در جامعه امروزی کم نباید گرفته شود. تیرهای زهرآگین شبکه های اجتماعی، ماهواره و تبلیغات های ضداخلاقی بطرف کودکان و نوجوانان و جوانان ماست

وی اضافه نمود: همه باید هوشیار باشند. دستگاه های مسئول دقت کنند. فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را ضمن معرفی و ترویج آن باید جلوی مفاسد اخلاقی و اجتماعی آنها گرفته شود.

امام جمعه میبد با اشاره به اینکه برای کنترل و محدود کردن شبکه های اجتماعی قوانین دقیق لازم است اذعان نمود: مهمترین مراقبت در این زمینه برعهده خانواده ها و دستگاه های مرتبط مانند آموزش و پروزش، حوزه های علیمه و... است.

آیت الله اعرافی ادامه داد: البته باید گفت نسل جوان امروز ما از نسل گذشته خوب تر است زیرا با وجود این خطرات جوانان خوبی داریم. در بحث بازنشستگان هم باید جامعه و مسئولین آنها تکریم کند و به آنها بها بدهد و از تجربیات و فکر و ایده های آنان استفاده کنند .

امام جمعه میبد در پایان در خصوص مسائل هسته ای و مذاکرات پیرامون آن گفت: ملت ایران بخاطر قدرت های زورگو  که در مقابل منطق ما کوتاه نیامده اند نگران نیست. اراده پولادین ملت و مردم با استواری مسئولان و هدایت های رهبری در مقابل آنها خواهند ایستاد و این آرزوی کوتاه آمدن در مسائل مهم کشور را قدرت های زور گو و 5+1 به گور خواهند برد.

وی اضافه کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند که با تمدید مذاکرات مخالف نیستم، تلاش گروه ایرانی مورد تایید است. اما خط قرمز های ایران مشخص، روشن و محکم است. فریاد ما علم، فناوری، ایستادگی و مقابله با ظلم است.

خبرنگار : سیدمرتضی حسینی نسب

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.