Skip to Content

امام جمعه میبد:


امام جمعه میبد بیان داشت: سه خط اصلی در جهان توسط نظام سلطه برای ایران دنبال می شود که این توطئه را می توان با هوشمندی، شناخت موقعیت و کار و تلاش ملت خنثی کرد.

به گزارش میبد خبر، آیت الله اعرافی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته میبد با اشاره به در پیش بودن مبعث نبی مکرم اسلام (ص) و تبریک این روز، به بیان فضائل ایشان پرداخت.
 
وی در ادامه بابیان اینکه امروز، 26 رجب مصادف با سالروز وفات حضرت ابوطالب (ع)، عموی گران‌قدر پیامبر اسلام نیز است؛ یادآور شد: ایشان بزرگ‌ترین حامی حضرت رسول (ص) در زمان حیات خود بودند و احادیث بسیاری نیز پیرامون فضائل ایشان از نبی مکرم اسلام و اهل‌بیت اطهار نقل‌ شده است.
 
آیت الله اعرافی ضمن تقدیر از خدمات مسئولین در سال 96 بیان داشت: هنر ادارات در این است که بتوانند در ارتباط با مردم، گره گشایی امور و اجرای پروژه ها و طرح های اساسی بر اساس اولویتهای از پیش تعیین شده کارهای نو، جدید و مهمی را انجام دهند.
 
امام جمعه میبد افزود: در این راستا مسئولین باید با خلاقیت و ابتکار حرکت جدی تری برای پیشرفت اقتصادی، زندگی و راحتی مردم در مراجعات داشته باشند و کارکنان و مسئولین ادارات عزم جمعی، اراده قاطع، نگاه بلند و معطوف به مردم و روحیه خدمت گذاری را تقویت کرده و توجه جدی به مسایل اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی جامعه داشته باشند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ر بخش دیگری از سخنان خود به شعار سال اشاره کرد و اظهار داشت: فرایند تقویت تولید و حمایت از کالای ملی باید در تمام چرخه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته و در سیاست گذاری های اصلی حمایت از کالای ایرانی مورد در اولویت بوده و تسهیلات بانکی به این سمت حرکت کند.
 
خطیب جمعه میبد ادامه داد: سرمایه گذاریها به طرف تولید کالای ایرانی سوق داده شود و تولیدکنندگان استانداردها و کیفیت را رعایت کرده و قیمتها را عادلانه توریع کنند. درشبکه توزیع نیز کالای ایرانی در جلوی چشم قرار داده شده و تبلیغ و ترویج استفاده از کالای داخلی مبای اصلی کار باشد و همه باید تلاش کنیم تا جایی که کالای مشابه داخلی وجود دارد از کالای خارجی استفاده نکنیم.
 
آیت الله اعرافی با تاکید بر این نکته که استان یزد و شهرستان میبد باید پیشگام تولید، توزیع و مصرف کالای داخلی باشد، اذعان داشت: از تولید و توزیع تا مصرف تمام فرایند چرخه اقتصاد باید پیوست تولید داخلی، اقتصاد مقاومتی و تعالی اقتصاد کشور مبنا باشد که اگر این مسیر طی نشود ضربه های سنگین تری خواهیم خورد. در این زمینه باید فرامین و نگاه راهبردی رهبر معظم انقلاب مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا حمایت از کالای ایرانی سبب رونق اشتغال و آسایش بیشتر مردم خواهد شد.
 
مدیر حوزه های علمیه کشور فروپاشی اخلاقی جامعه و نسل جوان، فشارهای اقتصادی و مهار قدرت منطقه ای و بین المللی ایران سه خط اصلی دانست که در جهان توسط نظام سلطه برای از پای درآوردن ایران و انقلاب اسلامی دنبال می شود که این توطئه را می توان با هوشمندی، شناخت موقعیت و کار و تلاش ملت خنثی کرد.
 
وی در ادامه راهکارهایی برای غلبه با این توطئه ها بیان داشت: در ارتباط با این موضوعات مطرح شده باید پایه های اخلاق، فکر اجتماعی، اسلامی و انقلابی را در نسل جوان تحکیم کرده  و در زمینه اقتصادی نیز جبهه مقاومت اقتصادی با تاکید بر تولید داخلی و مبارزه با قاچاق و حمایت از کالای ایرانی صورت پذیرد و روابط منطقه ای با دولتهایی که می توان با آنها تعامل داشت گسترش یابد.
 
آیت الله اعرافی در پایان با تاکید بر این موضوع که مسئولین، جناح ها و همه طبقات باید عمق مسئله و حساسیت موجود را درک کنند، تصریح داشت: ملت باید بداند با آگاهی، هوشمندی، بصیرت و رعایت دستورات و راهبردهای مقام معظم رهبری جامعه می تواند بر همه مشکلات و توطئه ها فائق آید و خدا را شکر ملت پای کار است و ان شا الله آرزوهای خام و ناپخته دشمنان خوابهای آشفته ای است که تعبیر نخواهد شد.
 
انتهای پیام/اد
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.