Skip to Content

رییس اتاق اصناف یزد:

فروش لباس بانوان توسط مرد ممنوع است؛ مردم در صورت مشاهده گزارش دهند


برخی فروشگاه‌ها بدون هیچ دغدغه فرهنگی تنها به فکر فروش هرچه بیشتر کالای خود هستند؛ غافل از آنکه در دراز مدت به فرهنگ اصیل ایران اسلامی ضربه زده و در واقع با نادیده گرفتن ارزش‌های اصیل به قبح زدایی می‌پردازند.

به گزارش میبد خبر، با کمی گشت و گذار در شهر می‌بینیم در برخی فروشگاه‌ها که در آن‌ها تنها لباس ویژه بانوان ارائه می‌شود مردان به عنوان فروشنده مشغول فعالیت‌اند. این امر شاید در نگاه اول مسئله ساده و عادی به نظر بیاید اما با کمی کنکاش در آن در می‌یابیم که اگر فروشندگان مرد در فروشگاه عرضه لباس ویژه بانوان حضور نداشته باشند، بهتر است.

خرید لباس برای بانوان مسئله‌ای است که حساسیت خاصی در آن خرج می‌کنند و بانو سعی دارد با سلیقه هرچه تمام‌تر لباسی را انتخاب کند که اصطلاحا به او بیاید؛ برای تحقق این مسئله بانوان احتیاج به پرو لباس‌های متعدد دارند و چه بهتر که فروشنده بانو در این امر خریداران را همراهی کند. بر همه مبرهن است که بانوان در اموری چون خرید لباس در فضای بانوانه راحت‌تر هستند.

رییس اتاق اصناف مرکز یزد درباره وجود فروشگاه‌های عرضه لباس زیر بانوان با حضور فروشندگان مرد گفت: به هیچ عنوان مجوز فروشنده مرد برای این فروشگاه‌ها صادر نشده است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده این مسئله را به اتاق اصناف یزد گزارش دهند تا با متخلفان برخورد شود.

وی با اعلام اینکه مصوبه و قانونی برای ممنوعیت حضور فروشنده مرد در بازار پوشاک بانوان نداریم اذعان کرد: تنها فروش لباس زیر بانوان باید با قوانین خاصی انجام گرفته و فروشنده آن بانو باشد.

ذکر این نکته نیز بی‌ربط نیست که طی سال‌های اخیر عده‌ای سودجو و مخالف با ایران اسلامی سعی داشته‌اند که با عرضه لباس‌هایی چون ساپورت، شلوار‌های پاره، مانتو جلو باز بدون دکمه، لباس‌هایی با نوشتار نامتعارف و .... قبح‌شکنی کنند. پر واضح است که نبود قوانین خاص در سایه بی‌تفاوتی مسئولان موجب شده است وضعیت پوشاک، نوع و مدل وعرضه آن به گونه‌ای شود که  زیبنده جامعه اسلامی نیست.

انتهای پیام/

یزد بانو
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.