فرهنگ بسیجی چراغ راه آینده و پیشانی کشور است+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

فرماندار میبد در جمع بسیجیان گردان الی بیت المقدس:


فرماندار میبد با حضور در جمع بسیجیان گردان الی بیت المقدس فرهنگ بسیجی چراغ راه آینده و پیشانی کشور دانست.

به گزارش میبد خبر، فرماندار میبد با حضور در جمع بسیجیان شرکت کننده در رزمایش گردان الی بیت المقدس حوزه 1 ثارالله میبد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بیان داشت: بسیج مفهوم تازه ای بود که در انقلاب اسلامی شکل گرفت و یک معنای جدید ازحضور و مشارکت مردم در صحنه ها و بحران های مختلف و شرایط سخت وارد فرهنگ ما ساخت که در گذشته وجود نداشت.

حسین فلاح  با اشاره به روند شکل گیری بسیج در اوایل انقلاب اسلامی خاطرنشان ساخت:از ابتدای انقلاب اسلامی نام بسیج با بسیج سازندگی شکل گرفت و حضور مردم در صحنه های جهاد سازندگی و حضور در روستاها و کنار مردم معنی جدیدی به خود گرفت و این حضورمقدمه ای شد تا حضور مردم در قالب نام بسیج سازماندهی شود و بتواند در جنگ تحمیلی هدایت شود تا درمرزهای جمهوری اسلامی، ازآرمانهای نظام و تمامیت ارضی کشور دفاع کند.

وی تصریح کرد: انصافاً بار اصلی جنگ بر دوش همین عزیزانی بود که بدون هیچ چشمداشت و وابستگی به صورت داوطلبانه به صحنه آمدند و مسئولانه با نیت پاک تلاش کردند و آنچه رضای خداوند بود اتفاق افتاد.

فرماندار شهرستان میبد به ظرفیت عظیم بسیج در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: این ظرفیت و پتانسیل که به عنوان یک تشکیلات و سازمان منسجم از یک پایگاه مردمی برخوردار است می تواند به کمک بخشهای مختلف کشور بیاید و در خدمت رسانی به مردم نقش مهمی را ایفا نماید.

فلاح در ادامه بیان داشت: بسیج مجموعه بی بدیلی است که در کمتر جایی از دنیا وجود دارد و باید با برنامه ریزی بهتر از ظرفیت نیروهای با انگیزه و علاقه مند که قرار است در زمان بحران به صحنه بیایند و مشکلات کشور را حل کنند؛ به بهترین شکل استفاده شود.

وی فرهنگ بسیجی را چراغ راه آینده و پیشانی کشور دانست و افزود: باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود تا  در همه زمینه ها به کشور کمک کند و در جهت خدمت رسانی به مردم گام بردارد. 

سرگرد پاسدار مصطفی بهشتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد درباره این رزمایش بیان داشت: رزمایش الی بیت المقدس با حضور 195 نفر از بسیجیان عضو گردان الی بیت المقدس در قالب 3 گروهان در اردوگاه قدس شهرستان میبد برگزار شد.

وی در پایان اظهار داشت:  این رزمایش با هدف حفظ وانسجام و آمادگی رزمی گردان الی بیت المقدس برگزار شده که در این رزمایش برنامه های مختلف از قبیل برگزاری کلاس های آموزش نظامی و عقیدتی سیاسی، رزمایش شبانه، راهپیمایی ( کمین و ضد کمین )، اطفاء حریق، مقابله به اجرا در آمد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.