همزمان با هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع)؛


همزمان با هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) فرش دستباف بانوان محله یخدان شهرستان میبد جهت صحن حضرت زینب(س) و حضرت ابوالفضل (ع) در کربلای معلی اهدا شد.

به گزارش میبد خبر، عشق و ارادت خاص ما ایرانیان به ساحت مقدس اهل بیت(ع) خصوصا امام حسین (ع) باعث شده تا هر کس بخواهد در حد توان خود حتی در بافتن فرش زیر پای زائران حرم شریف این بزرگواران سهمی داشته باشد.

از همین رو جمعی از بانوان قالیباف محله یخدان میبد اقدام به بافتن دو تخته فرش یزدی به ابعاد 3/5*2/5 متری به مدت 4 ماه جهت صحن حضرت زینب(س) و حضرت ابوالفضل (ع) در کربلای معلی کردند. در بافت این فرش دستباف 12 بانوی میبدی در دو شیفت صبح و عصر همکاری داشتند.

این قالی پس از پایان بافت توسط ستاد عتبات عالیات در میبد به فروش می رسد تا مبلغ آن جهت بازسازی صحن و سرای حضرت زینب(س) و حضرت ابوالفضل (ع) در کربلای معلی مصرف شود.

هزینه بافت این فرش توسط خیرین محله یخدان تامین شده است.

گفتنی است: بانوان یخدانی همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) با گره زدن نخ های این قالی حاجات خود را از مولایشان امام حسین (ع)، ابوالفضل العباس(ع) و حضرت زینب (س) طلب کردند، بریدن قالی توسط مسئولین ستاد عتبات عالیات در شهرستان و مردم و توزیع شیرینی بین بانوان این محله از دیگر برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/اد

 




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.